Bu ulus, zalime boyun eğmedi
Ömer DİNÇER

Ömer DİNÇER

Bu ulus, zalime boyun eğmedi

09 Ocak 2017 - 08:35

Faşist, kafatasçı, ırkçı bir siyaset anlayışının üzerini daha baştan çizerim. Lakin, adliye saldırısında şehit düşen insanlarımızın cenaze töreninde yavrularının gözlerinden damlayan her bir damla yaş için çok şeyler feda edebilirim.

Özgürlük ve demokrasiye sonuna kadar varım. Ama PKK'nın siyasi kanadının TBMM'de kendini anlatması dünyanın hiçbir yerinde olmadığı gibi Türkiye'de de özgürlükler kapsamında yerini almaz. Hiçbir uygar ülkede insanları katledenlerin hain zihinleri birer kumru, birer kelebek kılığına sokulup parlementolarında kamuoyuna şirinlik abidesi olarak sunulmaz. Ellerinde vatandaşın, halkın, polisin kanı olanların hangi açıklaması veya hangi talebi birer hak arayışı ve birer insanlık mücadelesi olabilir? Bugüne değin hangi bomba demokrasinin başını arşa değdirmiştir? Hangi otomatik silah, o ülkeyi medeni kılmıştır? Hangi canlı bomba, halkının taleplerine olumlu cevap verilmesine neden olmuştur?

İzmir Adliyesi saldırısında kahpece öldürülen kahramanımız Fethi Sekin açıkça göstermiştir ki bu ülkede Doğu ile Batı tarihin hiçbir noktasında birbirinden ayrılmamıştır. Ve yine tarihin hiçbir noktasında Doğu'daki insana 2. sınıf vatandaş muamelesi yapılmamış, seçme ve seçilme hakkından mahrum bırakılmamış, hayat mücadelesinin önüne set gerilmemiştir.

PKK asla Kürt kardeşlerimizin temsilcisi, ağabeyi, koruyucusu değildir. Bilhassa onların kanını emmeye çalışan bir asalak, sırtlarında bir kamburdan ibarettir.

Fethi Sekin'in yavrularının feryadı günlerdir gözümün önünden gitmiyor. Türkiye de tıpkı benim gibi gözbebeğinde bir damla yaş ile kendi derdinin peşine düşmüş durumda. Gözündeki o bir damla yaş, yaşadıklarını asla unutmayacağının kanıtı. O yaş, 78 milyon insanımızın bu yaşananları asla unutmayacağının kanıtı.

Türkiye, FETÖ'ye rağmen, PKK'ya rağmen, IŞİD'e rağmen ve onların işbirlikçileri ile sahiplerine rağmen büyümeye devam edecek.

Arkamızda bıraktığımız her şehidimiz bizim onurumuz, gururumuz, kahramanımız olarak tarihteki yerlerini alacak. Elbet bu zebaniler çıktıkları o kapkara, kirli toprağa geri girecek. İşte o gün Malazgirt'te, Çanakkale'de, Gelibolu'da, Kocatepe'de ve nihayet İzmir'de kanımızı oluk oluk akıtarak kazandığımız bu muhteşem Anadolu'da yaşamanın keyfine varacağız.

Türkiye toprak olarak dünyanın en pahalı toprağı. Gerek kanımızla, gerekse bugüne değin terörle mücadele için sarfettiğimiz varlıklarımızla bizler bu toprakların kirasını fazlasıyla ödedik. Şimdi geriye ne kaldıysak, ne kadar kaldıysak doya doya yaşayacağız. Bundan böyle sabır yok, sükunet yok, tahammül yok... 78 milyon insanın herhangi birine silah doğrultan, bomba atan, bırakın onu elini kaldıran düşmandır. Ve Türk'ün düşmanına ne yaptığının kanıtı tarih sayfalarında gizlidir.

İyi haftalar...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar