Haçlı zihniyeti...
Reklam
Ömer DİNÇER

Ömer DİNÇER

Haçlı zihniyeti...

20 Mart 2017 - 10:05

İnanın daha farklı haberleri, İzmir'de yerel yönetimleri ilgilendirecek daha farklı konuları kaleme almak isterdim. Lakin bu pek mümkün değil. Zira Türkiye bir nevi revize edilmiş, güncellenmiş Haçlı saldırıları ile başbaşa kalmış durumda. Dünyanın gıpta ile baktığı o demokrasinin başkenti kıta, el birliği etmişcesine Türkiye üzerinde bir takım emellerini gerçek edebilmenin yollarını arıyor. Darbe, ekonomik bir takım yaptırımlar, döviz kurlarındaki hareketlilikler, PKK ve IŞİD saldırıları, şehir merkezlerinde canlı bomba eylemleri gibi bir takım sistematik ahlaksızlıkların altına imza atan hainler bugün sır gibi gizledikleri düşüncelerini, kafalarının ardındakileri birbir haykırır duruma geldi.

Ne acı, Türklerin propaganda veyahut herhangi bir demokratik buluşma adına hiçbir şekilde Avrupa'da olmasını hazmedemeyen “Medeni” dostlarımız, geçtiğimiz gün kent merkezlerinde PKK'lı hainlerin, kalleşlerin ve ahlaksızların gösterilerini sindirebilmiş. Bundan böyle ne NATO müttefekliği, ne ortak anlaşmalar, ne AB üyeliği çabaları Avrupa ile Türkiye'yi birbirine yakınlaştırmaya yetmeyecek. Hükümetler arası bir siyasi manevra da olsa hiçbir Türk, bir takım eli kanlı yaratıkların Avrupa'nın göbeğinde ölüm çığlıkları atmasını kabullenemez. Dostunu da düşmanını da iyi seç derler, bugün dost diye sırtımızı yasladıklarımızın elinde hançerle beklediğini farzettik. Sendeleme Türkiye, yere düştüğün an üzerine çullanacaklar.Eğer hala sandıklara kaldırdığınız tozlu hayallerinizi gerçek etme niyetindeyseniz biz kalemi kağıdı aldık. Yeni bir destan yazma arefesindeyiz...

Çanakkale geçilmez

Geçtiğimiz gün bir ulusun direncinin, her türlü kaba kuvveti yerle bir edeceğinin dünya üzerindeki en büyük kanıtı olan Çanakkale Zaferi'nin 102. yılını kutladık. Şanlı tarihi boyunca pek çok başarılı savaşların altına imza atmış Türkler, medeniyet ve demokrasi yolundaki en büyük adımlarını attıkları Çanakkale Zaferi ile ulus olma bilincini yeniden yakalamış aradan geçen bir koca asırda buna kök vermiş, yüceltmiş ve damarları ile bu topraklara tutunmayı başarmıştır. Ulu Önder Atatürk'ün ne kadar büyük bir askeri deha olduğunu ortaya koyan bu savaş, terazi üzerinde dünyada emsali görülmemiş haksız bir dengenin nasıl bozulacağını da ortaya koymuştur. Bir Türk istediğinde çok uluslu, teknolojik donanımlı, zırhlı bir düşman karşısında nasıl kolay manevralar yapabildiğini göstermiştir.

Tüm şehitlerimizin ve Yüce Atatürk'ün ruhu şadolsun... Kanınızla emanet ettiğiniz bu toprakları son nefesimize kadar koruyacağımıza içtiğimiz andımızı unutmadık, unutmayacağız.

İyi haftalar...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar