Hedef büyük Türkiye
Reklam
Ömer DİNÇER

Ömer DİNÇER

Hedef büyük Türkiye

16 Nisan 2017 - 22:55

Bitti mi?

Bitti. Hem de beklendiği gibi. 4 aydır süren seçim mücadelesinin sonucunda “Evet” oyları “Hayır” oylarının 3 puan önünde tamamladı süreci. Bir çok kamuoyu araştırma şirketini devre dışı bırakan seçimin hemen ardından ben Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve MHP Lideri Devlet Bahçeli'den ülkedeki gerilimi noktalayacak önemde bir açıklama bekliyorum. Erdoğan ve kurmaylarının Türkiye'nin gündemine getirdiği “Başkanlık” sistemi Hayır cephesince “Tek adam düzeni” olarak eleştirildi. CHP tarafından seçim süreci boyunca diktatörlük vurgusu yapıldı. Lakin, Türk halkı padişahlık sisteminin ardından dünyada türeyen Musollini ve Hitler gibi diktatörleri çok iyi analiz etti. Yeni sistemin, bir rejim değişikliğini doğuracağına inanmadığı için tercihini ağırlıklı olarak “Evet”ten yana kullandı. Şimdi bu 3 lider, kamuoyuna pompalandığı gibi yeni sistemin tek adam rejimi ile yakından uzaktan alakası olmadığını Türk halkına anlatmalı, gergin hava rahatlatılmalıdır. Nihayetinde “Hayır” oyları da çok ciddi bir rakama ulaşmıştır.

Tamam, seçimler 2019'da ama ben Türkiye'nin bugünden itibaren farklı bir yola gireceğini düşünüyorum. Hedefimizde öncelikle ekonomi ve terör olmak zorunda. Partiler, gerilimi artıracak ahlaksız bir takım referandum yorumlarından kamuoyunu korumalı, ortam daha fazla gerilmemelidir.

Dediğim gibi global krizin ince ince kendini hissettirdiği ve dünyanın her yerinde savaş ekonomileri üzerine kurgulanan bütçelerin bizim gibi ülkeler üzerinde yaptığı baskıdan kurtulmanın yolları aranmalıdır. Tamam tüketim toplumu değiliz ama marka yaratmakta, ağır sanayiyi kullanmakta ciddi oranda gerideyiz. Ülke olarak ekonomimizi yeniden canlandırabilmek adına tüm kurguları, ağır sanayiyi daha iyi kullanmak ve başta otomobil olmak üzere “Made in Turkey” patentli markaların altına imza atabilmeliyiz.

Ve tabi ki terör.

Bu güzel topraklar IŞİD, FETÖ ve PKK gibi kendi ülkelerini, kendi dininden, kendi halkından olanları öldürmeye yemin etmiş kahpelerden kurtulmalıdır. Daha önce defalarca kez gündeme getirildiği gibi bunun yolları aranmalı, çocuklarımızı bu gibi terör yuvalarından kurtaracak batılı eğitim sistemlerinde ısrar edilmelidir.

Herşeyin başı eğitim değil mi? Yeniden planlanacaksa Türkiye, gelin biz buna eğitim sistemimizi güncelleyerek başlayalım.

Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım olmak üzere tüm siyasetçileri canı gönülden kutluyorum. Buna “Evet” ve “Hayır” cephelerinin tüm unsurları dahil. 80 milyon insanın kardeşliği ile yeşerecek yeni Türkiye'de demokrasimizi, laikliğe ve cumhuriyetimize olan inancımızı, düşmanlarımızı ekonomimiz ve kararlılığımız ile boğarak gösterebiliriz.

Yeni sistemimiz tüm ülkemiz, tüm vatandaşlarımız için umut vaadetsin.

Gelecek çok daha güzel, çok daha mutlu olsun...

İyi haftalar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar