Türk'ü vatanı ile imtihan etme!
Ömer DİNÇER

Ömer DİNÇER

Türk'ü vatanı ile imtihan etme!

17 Temmuz 2017 - 09:45

En karanlık noktası, en ücra köşesi, en bilindik sahili, en sık ormanı, en temiz havası bile, toprağına oluk oluk kan akıtılarak kazanılan canım Anadolu, her yeni gün canını vatanının önüne koyan çocuklarımızın, gençlerimizin, askerimizin ve polislerimizin omuzlarında yükseliyor.

Anadolu… PKK ile savaşıp şehit düşen, IŞİD’in alçak saldırılarında yok olup giden, Çanakkale’de merminin üzerine yürüyen, Sakarya’da koca koca toplara kafa tutan, İzmir’de mabedinin göğsüne değen namahrem eli kıran, tankların üzerinde darbeyi savuşturan milyonların yaşadığı güzelim Anadolum…

İster pagan, ister Müslüman… Toprak, Türk’ün hayatında her daim candan ötedir. Namustur toprak, özgürlüktür. Sahip olunabilecek en yüce değerdir. Anadır, bacıdır, evlattır, kardeştir… İşte sadece bu yüzden, değdi mi otuna, ağacına, denizine, canına yaban bir el, hırçınlaşır Türk… Deli bir rüzgar gibi eser, bir hortumun ağacı topraktan söktüğü gibi söker o eli vatanından.

Geçtiğimiz gün 15 Temmuz’da yaşadığımız o elim hadisenin 1. yılıydı. Bir yabaninin, bir alçağın, bir hainin, ordumuzun ve polisimizin içine sızarak teslim almak istediği Türklerin karşısında bir böcek gibi ezilişinin 1. yılıydı. Yoğun kalabalıkların katılımıyla yurdun dört bir köşesinde hatırlandı. O gün bugündür söylerim, o ihanet, sıradan bir darbenin doğuracağı sonuçların çok ötesinde neticeler verirdi. Halkın yumruğu karşısında yok olup gitti.

Aradan geçen 1 yılda ardı ardına düzenlenen operasyonlarla devletimiz, bir kene gibi kurumlarımıza yapışan FETÖ’cüleri temizlemeye gayret gösterdi. İnanın öyle çoklar ki, hala tam olarak sonuç almak mümkün olamadı. Bizler laik düzen karşıtı bu cumhuriyet düşmanlarını, bu dünyadan çekip gidene kadar rahat nefes almayacağız.

Gelelim bugüne…

15 Temmuz anmaları esnasında gösterilen klibin içerisinde Cumhurbaşkanımızın, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e yer vermesi, halkın “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganı 80 milyonun ortak değerler karşısında birbirine ne kadar saygılı ve bağlı olduğunu bir kez daha gösterdi. Destanlarla, kahramanlık hikayeleri ile varolan güzel Anadolu, “Sen-ben” şeklinde ayrılmayacağını bir kez daha gösterdi.

Ve ben de diyorum ki;

Koşulsuz, şartsız, tavizsiz…

Tek vatan, tek bayrak ve tek millet…

Bir daha vahim sonuçlar yaşamadan Mustafa Kemal Atatürk’ün bize hediyesi Cumhuriyetimizi ve onun kazanımlarını doya doya yaşamak dileğiyle, iyi haftalar…

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar