Yüzünüzdeki lekelere elveda demenin zamanı
Özge TEMEL

Özge TEMEL

Yüzünüzdeki lekelere elveda demenin zamanı

21 Ağustos 2016 - 00:00

Veeee yaz yavaş yavaş bitiyor. Yazın kumsalda güneşlenerek bronzlaşan tenimizi sonbahar gelirken bakıma almalıyız.

Bronz bir tene sahip olmak için direkt güneş ışınlarına maruz kalmak ciltte nem kaybı ve kuruluk, kırışıklık, kolajen yapının üretimini azaltarak esnekliğin kaybolmasını sağlar.

Yazın cildimiz, derimizi dik gelen güneş ışınlarından korumak için melanini yani renk hücrelerini derinin yüzeyine gönderir. Kendini, rengini koyulaştırarak korumaya alan renk değişim olayına biz bronzlaşma diyoruz. Gelin görün ki aynı renk hücreleri sonbahar geldiğinde deriye temas eden güneş ışınlarının azalmasıyla korumayı bırakıp geri çekilirken aynı muntazamlıkta geri çekilmezler. Bir kısmı yüzeyde aynı koyulukta kalır. İşte yüz ve vücudumuzdaki lekelerin nedeni budur.

Bu lekelerden kurtulmak tabiki mümkün. Bunun içinde en uygun zaman sonbahardır. Uzmanınızın önerip sizinle birlikte karar vereceği en etkin yöntemler şunlardır;

- Kimyasal Peeling :

4-8 Seans sürer Seans Aralıkları: 2-4 Haftadır

Deriyi gençleştirmek canlandırmak, istenmeyen lekeleri, sivilce izlerini gidermek cilt görünüşünü iyileştirmek için üst katmanların soyularak cildimizi yenileme işlemidir.

- Dermapen & Dermaroller:

8-10 Seans sürer Seans Aralıkları: 2-4 Haftadır

Cilde mikro delikler açarak cilde yara olduğunu zannettirip cildin kendi kendini yenilemesini sağlayan bir yöntemdir. Hafif ve orta ölçekli lekelerde , cilt skarlarının düzeltilmesinde, geniş gözeneklerin daraltılmasında ve cilt gençleştirmede kullanılır. Bu yöntem uygulanırken kullanılacak serumlar sonucun daha etkin ve hızlı olmasını sağlayacaktır.

- Lazerle Leke tedavisi

4-8 Seans sürer Seans aralıkları: Uzman karar verir

Yaklaşık 20 dk süren bir işlemdir. Cilt altına lazer ışınları gönderilerek hücre yenilenmesi , lekelerin baskılanması, sivilcelerin ve izlerinin yok olması sağlanır.

- Cosmelan & Dermamelan

Tek Seans Seans aralıkları: 1-2 senede bir yapılması yeterlidir.

Enzimatik peeling işlemidir. Tek seansta lekelerde çok olumlu sonuçlar alınır. Deride bulunan melanin miktarını azaltarak pigmentasyonu baskılayan bir yöntemdir. Leke oluşumunu tetikleyen mekanizmayı baskılayarak lekeleri silgi gibi yüzeyden uzaklaştırır. Oluşmuş mimk çizgilerinin açılımını sağlar, gözenekleri sıkılaştırır, cildin rengini açarak genel görünümde ciddi bir renk dengesi sağlar.

- Bölgesel leke kremleri:

Bu tedavileri destekleyici leke açıcı ve baskılayıcı kremlerin yanında, mink spot lekelerde lokal olarak kullanabileceğiniz çok etkili roll-on ve kremler bulunmaktadır. Bu kremlerden bazıları yalnızca cilt ve vücut lekelerinde değil, kol altı ve intim bölgedeki ciddi renk koyulaşmaları içinde kullanılır.

Yukarıdaki tedavilerden hangisini uygulatırsanız uygulatın mutlaka yüksek faktörlü güneş kreminizi aksatmadan kullanarak tedavinin sonuçlanmasını sağlamalısınız. Baskı altına alınan lekelerin güneşle temasında mutlaka koruyucu kalkanın olması gerekmektedir.

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar