İzmir Lokantacılar Odası'nda neler oluyor?
Özgür COŞKUN

Özgür COŞKUN

İzmir Lokantacılar Odası'nda neler oluyor?

24 Mart 2017 - 11:17

İzmir Lokantacılar ve Gazinocular Odası’nda işler iyice karıştı. Mevcut oda başkanı Aykut Yenice’nin 12 Şubat’ta genel kurul kararı aldığı halde kongreyi yapmaktan kaçındığını söyleyen başkan adayı Alpay Okyay, Yenice’ye sert eleştirilerde bulunmaya devam ederken, Aykut Yenice cephesinde ise sessizlik sürüyor.

Aslında Alpay Okyay’ın iddiaları yenilir yutulur cinsten değil. Okyay, camianın kendi ismi üzerinde birleşmesi karşısında başkan Yenice’nin kongreden vazgeçtiğini ifade ediyor. İddia etmekle de kalmıyor, Yenice’ye rest çekiyor ve kongreye davet ediyor. ‘Benden kaçıyor, aksini iddia ediyorsa, verecek cevabı varsa hodri meydan, er meydanına çağırıyorum’ sözleri Okyay’a ait.

Testi çatladı… Aykut Yenice’ye ulaşamadığım için iddialar doğru mu, kongreyi ne sebeple yapmaya karar verdi, neden vazgeçti bilemiyorum. Ancak görünen o ki, bu testi çatladı ve su kaçırmaya başladı. İzmir Lokantacılar Odası kentin en büyük odalarının başında geliyor. Çok geniş bir kesimi temsil ediyor. Böylesine önemli bir oda üzerinde dönen olaylar ve iddialar hem lokantacılar camiasını rencide ediyor, hem de İzmir’deki kurumsallaşmış kurumların değerine gölge düşürüyor.

İşin doğrusu, Aykut Yenice’nin bu kara bulutları dağıtmasıdır. 2018’deki mevcut tarih beklenmeden, her halükârda kongreye gidilmelidir. Alpay Okyay’ın söylemleri, camiayı temsil etmeyen bir başkanın ve yönetimin odayı adeta işgal ettiğine yöneliktir. Bu durum gerçekse, normal olağan kongre tarihi beklemeden üyelerden tekrar güvenoyu almak en doğrusu olacaktır. Eğer Okyay’ın iddialarında gerçeklik payı olmadığını düşünüyorsa, oda yönetimi kongreye gidip bunun aksini ispatlamalıdır.

Eğer kendisine ulaşamadığım için görüşlerini yansıtamadığım sayın Yenice’nin bu konu ile ilgili açıklaması olacaksa, bu sütunlar kendisine her zaman açıktır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar