Sinemalarda bu hafta
Recep AKDAĞ

Recep AKDAĞ

Sinemalarda bu hafta

16 Mart 2017 - 17:01

Fırtınanın arkasındaki sessizlik dönemi bitmeye başlar bu haftadan sonraki günlerde ama bundan sonra da sıcak havanın vermiş olduğu enerji ile sinemalarda seyirci bulmak zor olacaktır her zaman ki gibi. Recep İvedik 5 fırtınasının ardından giren filmlerin hazin sonlarını görmek üzücü aslında bir sinemacı olarak.


Biz gelelim bu haftaki vizyon seanslarımıza; geçen haftaki gibi bu haftada baya film vizyon buluyor kendine. Bunlardan 2 tanesi yerli yapım. Bunlardan ilki, Büşra Pekin, Aylin Kontante ve Gupse Özay'ın başrollerini birlikte paylaştıkları komedi dalındaki "TATLIM TATLIM". BKM'nin sahiplerinden biri olan Yılmaz Erdoğan'ın en çok bilinen oyunu olan Haybeden Gerçeküstü Aşk'tan sinemaya uyarladığı ve aynı zaman da yönetmenliğini de yaptığı filmin diğer oyuncuları ise sizlerinde tahmin edebileceği üzere;  BKM oyuncularının çoğu. Haftanın bir diğer yerli yapımı ise korku dalında sinemalarda yer alacak olan "KUYU".Haftanın yabancı yapımlarının ilk sırasında Zoey Deuch'un başrolünü üstlendiği dram türünde ki "Ben Ölmeden Önce" geliyor. Lauren Oliver'in eserinden sinemaya uyarlanan ve kendi ölümüyle sonuçlanan günü tekrar tekrar yaşamak durumunda kalan Sam'in hikayesini anlatıyor. 

 


Yönetmen Kleber Mendonça Filho'nun Cannes Film Festivali'nde yarışan dram türü filmi olan "Aquarius". Altmışında yaşamdan vazgeçmiş olan Clara ve yaşadığı muhiti anlatan 146 dakikalık filmin başrollerinde ise; Sonie Braga ve Maeve Jingings yer almakta.   

               


Korku severler için haftanın yabancı korku türündeki filmi "Yaşam Kürü". Halka filinin yaratıcı yönetmeni Gore Verbinski'nin gözünden ve Johannes Krisch, Jason Isaacs, Mia Goth gibi isimlerin oynadığı 146 dakikalık filmin konusu, İsviçre Alplerindeki bir iyileştirme merkezinde gerçekleşen gizemli olayları anlatıyor.
Haftanın diğer filmleri ise;
  Bilm Kurgu dalında "Bu Dünyanın Dışında", Fantastik türünde ve aynı zamanda 3 boyutlu izleyebileceğiniz "Güzel ve Çirkin" ve Çocuk Çizgi türünde fantastik macera  "Kırmızı Kaplumbağa". Hepinize İyi seyirler...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar