Sinemalarda bu hafta
Recep AKDAĞ

Recep AKDAĞ

Sinemalarda bu hafta

23 Haziran 2017 - 13:52 - Güncelleme: 23 Haziran 2017 - 13:56

Yeni haftadan merhabalar sevgili sinema severler…

Bu haftada birbirinden güzel filmler var sizler için vizyonlarda. İlk olarak 2. Vizyonu izleyeceğimiz olan “Recep İvedik 5” yine sizlerin huzurunda olacak. Bu film hakkınd uzun uzun konuştuğumuz için bu filmi pas geçmek istiyorum ve hemen bir başka komedi filmi ise benim hayatımda en çok sevdiğim ve Ülkemizdeki televizyon anlayışına değişim getiren Cem Özer’in başrolünde olduğu “Tatlı Şeyler”.  Uğur Uludağ’ın hem yazıp hem yönetip hem de başrolü aldığı filmde komedi hat safhada olacak.

Haftanın son yerli yapımı ise korku türünde karşımıza çıkacak olan “Büyü 2”. Bir köyde geçen korku dolu anları yaşayan bir takım gencin hikâyesini konu alan filmde; Yeşim Salkım, Gizem Salkım ve Özgül Kavruk gibi isimler rol almakta.

Kahramanların düşmana dönüştüğü ve bu savaşın büyüklüğünü anlatan “Transformers 5 : Son Şövalye” nin başrollerinde; Mark Wahlberg, Anthony Hopkins, Laura Haddock gibi usta isimler varken, filmin bu serisinde de son kez yönetmen koltuğuna Michael Bay oturmakta.

 

Yedinci film yönetmenliğini yapan Peter Berg’in yönetmenliğinde Mark Wahlberg, J.K. Simons ve Michalle Monaghan gibi isimlerin başrollerini paylaştığı film, 2013 yılıda Boston Maratonunda gerçekleştirilen bombalı saldırıyı ve bu saldırı sonucunda zanlıların yakalanmasını anlatan “Kara Gün”ü de şiddetle tavsiye ediyorum.

Vatche Boulghourjian'ın yönetmenliğini üstlendiği “Dağların Ardında”, Lübnan'da yaşayan görme engelli genç müzisyen Rabih'in gerçek kimliğini arayışını anlatıyor. Filmde Barakat Jabbour ve Michael Adabachi başrollerde.

“93 Yazı”nda annesi ve babasını 6 yaşında iken kaybeden Frida’nın dayısı ve yengesi ile yaşamını konu alıyor. Carlo Simon’un yönetmenliğini üslendiği filmin başrollerinde ise; Laia Artigas ve Paula Blanco bulunmakta.

Gerilim severlere tavsiye edeceğim bir filmde sıra, Teresa Palmer’in başrolde harikalar yarattığı “Berlin Sendromu” bu hafta vizyona giren filmlerin arasından benim ilgimi çeken filmlerin içine girmeyi başardı. Max Riemelt’in yardımcı başrolde iyi bir oyunculuk sergilediği filmin yönetmen koltuğunda Cate Shortland oturmakta.

Haftanın son filmi yine güzel çocuklarımız için… “Tavşan Okulu” bu hafta çocuklarımız için vizyona giren tek film.

Şimdiden iyi seyirler diliyorum…

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar