Darısı Karşıyaka’nın başına
Salih ERKEK

Salih ERKEK

Darısı Karşıyaka’nın başına

02 Kasım 2016 - 00:00

Yerel yönetici olmasına rağmen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocoğlu’nun siyasete olan düşkünlüğü herkesin malumudur.

Ve Kocaoğlu’nun bu düşkünlüğü sayesinde İzmir çok kayıplar vermiştir.
Mesela; dün verilen bir karardan yola çıkarsak, İzmir’in asırlık çınarı, 1 Kasım tarihinde 104. yaşını kutlayan Karşıyaka Spor Kulübü’nün futbol branşında küme düşme sebeplerinden başlıcası Aziz Kocaoğlu’dur.
Yıllar yılı verdiği sözü tutmamış, en yüksek oyu aldıkları Karşıyaka ilçesinin spor kulübüne bir stat yapmamıştır. Ve Karşıyaka futbol branşında yaşadığı maddi-manevi zorluklar yüzünden küme düşmüştür.
Aziz Kocaoğlu’nun yapmadığı gibi yapımını da engellediği Karşıyaka Stadı için Karşıyaka taraftarı gelecek yerel seçimlerde hem Kocaoğlu’na hem de partisine ceza verecektir.
Şahsen ben öyle tahmin ediyorum…
Kocaoğlu, Alsancak stadının yapımını hiç yoktan yere 13 ay geciktirdi. Bu süreçte İzmir kulüpleri maç yapacak saha bulamadı. Bir süre sonra Atatürk stadında oynamaya başlansa da passolig uygulanması sayesinde stada taraftar çekemeyen kulüpler kocaman Atatürk stadında sesleri sahaya ulaşamayan taraftarlarıyla rakip takımları yenmeye çalıştı. Karşıyaka maçlarını Alsancak stadında oynasaydı küme düşmezdi.
Bu vebal Kocaoğlu’nun boynundadır.
Göztepe stadının müjdesini geçtiğimiz günlerde İzmir Milletvekilimiz, Başbakan Binali Yıldırım vermişti; Alsancak için karar dün belediye meclisinden geçti.
Hadi hayırlısı, darısı Karşıyaka’nın başına…

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar