Yanlış nerede?
Tolga TAHÇI

Tolga TAHÇI

Yanlış nerede?

04 Ekim 2017 - 11:52

Eğer beyaz mendiller sizin için sallanıyorsa fazla endişelenmeyin. Çünkü başkanınız size sahip çıkar. Fakat beyaz mendiller başkan için sallanırsa en iyisi kendinize başka bir yer bulun' demişti İngilizlerin 'Sir' unvanına layık görükleri efsane Bobby Robson... Bu laflar günümüzde futbol klişelerinde yerini almış olsa da aslında inanılmaz bir deneyim ve analizin yazıya harika aktarılmasıdır. Ülkemizde de bu muhteşem analizle hemen hemen benzeyen '25 adamı kovamayacağınıza göre hocayı yollarsın' sözü gayet geçerlidir. Buca'da da böyle oldu...
Sezona büyük hedeflerle giren Bucaspor, geride kalan 6 haftada tıpkı son yıllarda olduğu gibi taraftarlarını hayal kırıklığına uğrattı. 
Camia geçen yıllara nazaran daha umutlu girdi sezona. Çünkü geçtiğimiz ilkbaharda göreve gelen Başkan Ahmet Doğan eski oyunculara olan borçları bir bir kapatmaya başlamış, geçmiş yıllarda alacaklarında hep sorun yaşayan oyuncularına ödemeler yapmış ve en önemlisi belediye ile olan uzaklığı kapatmıştı. Transfer yasağı olan Bucaspor'un en büyük transferi yönetim gibi görünüyordu sezon başında. 
Genel anlamda saha dışında çok başarılı işlere imza atan Bucaspor yönetimi önce Zafer Çevik'i yeniden takıma döndürerek ilginç bir karara imza attı. Daha sonra hiç şüphesiz takımın en büyük silahı Erkan Taşkıran krizi yönetilemedi ve yollar ayrıldı. Son darbe ise TFF'den geldi. Ulusal Kulüp Lisansı alamayan Fırtına 3 puan silme cezası da alınca moraller bozuldu. Saha dışında sorunlarla uğraşılırken saha içinde de işler istenildiği gibi gitmedi.
 Hal böyle olunca sezon başından bu yana takımlarına muhteşem bir destek veren taraftarlar haklı olarak eleştirmeye başladılar Ahmet Yıldırım'ı... Eğer sahada işler kötü giderse ilk olarak teknik adam gider ve bu dünyanın her yerinde böyledir. 
Bu durum gazetelerde yazılmaya başlanınca yönetimden yalanlama geldi. Ahmet Yıldırım'ın arkasında olduklarını beyan eden yönetim, bu açıklamadan sadece 7 gün sonra Yıldırım ile yollarını ayırdı ve bence doğru olanı yaptı. Ancak Bucaspor yönetimi yaşanan olumsuzlukları alt alta koyup nerede yanlış yaptıklarına dair bir sonuca varmalı. Çünkü iyi niyetlerinden hiçbir şüphe duymadığım Bucaspor yönetimi özellikle kriz yönetimi konusunda sıkıntılar yaşıyor benden söylemesi...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar