Vergi artışlarının halka yansıması
Yaşar Erdoğdu

Yaşar Erdoğdu

Yaşar Erdoğdu

Vergi artışlarının halka yansıması

05 Ekim 2017 - 10:49

Şu sıralar vergi artışı söylentileri havada uçuşuyor.Bu artışlar daha uygulamaya konmadan halkımızda ciddi bir panik ve ümitsizlik yaratmış bulunmaktadır. Bu durumu biraz açacak olursak; son dönemdeki piyasa krizleri orta gelirli halkı etkilemiş, belli seviyenin üstündekilere de yeni kazanç kapıları aralamıştır.

 

Bir ülkedeki toplumsal çoğunluk yoklukla, işsizlikle, ticari zararlarla başbaşa ise gerçekten orada iyi şeylerin yapıldığını söylemek hayalden başka bir şey olmaz.

 

Ülkemizin ekonomik dinamizmlerinin yavaşlaması işsizliği artırır, cari açığı büyütür. Dar gelirliyi iyice sıkıntıya sokar. Üretimi durdurur. Uluslararası ticari dengeleri bozar. Şu an böyle bir tabloyla karşı karşıyayız.

Geçen gün bir televizyon programında Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Sayın Şimşek savunmayla ilgili bir takım tedbirler alındığını, buna dönük bir takım harcamalar yapıldığını, bunun için de zam yapmalarının gerekli olduğunu söyledi. Bu durum tabi ki hoş bir tablo değil. Ancak biz ülke olarak siyasi kavgaları bir yana bırakıp milli şuurla hareket etmeli, önce vatanımızın bütünlüğünü savunan bir millet, bir ulus olmalıyız. Ortadoğuda yanan ateşin içine girmeden yıllarca devam ettirdiğimiz ulusal ve uluslararası politikamıza dönmeliyiz.

 

Tarım ve hayvancılıkta şimdiki politikalarımızı yeniden gözden geçirmeli, eğitim politikalarımızı dünyadaki gelişmiş ülkelere göre dizayn etmeliyiz.

 

Mutlak şekilde vasıflı insana dönük çalışmalar yapmalı, gerekirse gelişmiş ülkelere heyetler göndererek her alanda örnekler incelemeliyiz. Bu ülke hepimizin ülkesi, kimse kimseden üstün değil. Tüm vatandaşlara bu bakışla yaklaşmalıyız. Saygılarımla

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar