Uluslararası Lons Dernekleri 118R Yönetim Çevresi Federasyonu Kültürel Aktiviteler Koordinatörlüğü’nce 118R Lions Tiyatro Topluluğu'nun geliri New Voices Koordinatörlüğü’nün “Kendi Gücünü Keşfeden Kadınlar” yararına Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı, yönetmenliğini Vedat Murat Güzel'in yaptığı “Kadınlık Bizde Kalsın”  adlı oyunu sahneye taşıyor.

  • 26-27 Kasım İzmir Sanat
  • 29 Kasım Narlıdere AKM
  • 02 Aralık Karşıyaka Hikmet Şimşek Kültür Merkezi’nde saat: 20:00'de sahnelenecek.

118R Yönetim Çevresi Kültürel Aktiviteler Koordinatörü ve aynı zamanda Lions Tiyatro Gurubu'nun Kurucu oyuncularından olan Hakan Akyıldız bu proje ile hedeflenen, yerel yönetimlerle işbirliği içinde genç kadınların kişisel gelişim, farkındalık ve mesleki eğitimler aldırarak kendi güçlerini ellerine almalarını sağlamak olduğunu dile getirdi.

 2017'de Seyhan Kuralı ve Hakan Akyıldız önderliğinde kurulan 118R Lions Tiyatro Topluluğu,  2018'de Michael Cooney'in yazdığı "aman karım duymasın" adlı vodvil oyunu sahneye koyan topluluk 2020'de Yılmaz Erdoğan'ın yazdığı "Kadınlık Bizde Kalsın" isimli müzikal oyunu sahneleyecekken pandeminin ortaya çıkması sonucu beklemeye geçtiler. Ve bugün normale dönme süreciyle beraber "kadınlık bizde kalsın" oyununu sahneye alıyorlar.