2 otomobile çarpıp kaldırıma çıktı, 1'i polis 3 kişi yaralandı

 İzmir'in Karşıyaka ilçesinde hafif ticari aracın park halindeki 2 otomobile çarpıp kaldırıma çıkması sonucu 1'i polis 3 kişi yaralandı. 

Güncel 18.03.2021 - 08:50 18.03.2021 - 08:50

Sürücüsünün kimliği henüz öğrenilemeyen 35 ACN 587 plakalı hafif ticari araç, Caher Dudayev Bulvarı'nda önce park halindeki 34 ZB 7331 plakalı otomobile, ardından 35 ASA 94 plakalı otomobile çarpıp kaldırıma çıktı.

Bu sırada kaldırımda olan polis memuru S.D. aracın altında kaldı. Hafif ticari araçtaki M.B. (17) ve Ş.B. (42) de yaralandı. 

 Hafif ticari aracın sürücüsü, beraberindekileri bırakıp kaza yerinden kaçtı.

Çevredekilerin durumu bildirmesi üzerine bölgeye gelen sağlık ekipleri, yaralıları Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırdı.

Polis, kaçan sürücüyü yakalamak için çalışma başlattı.

Görgü tanığı Eren Akgül, kazanın ardından sürücünün, yanındakileri, "telefonla konuşup geleceğini" söyleyerek bırakıp kaçtığını ifade etti.

Diğer görgü tanığı Nejat Akay da hafif ticari aracın çok hızlı geldiğini belirterek şöyle dedi:

"Bir arkadaşın ayağına çarptı. Ayağı kırıldı herhalde o da polis memuruymuş evine tatlı alıyormuş. Ben araca koştum, bir bayan baygınlık geçiriyordu şoktaydı. Araç sürücüsü hemen indiği gibi kaçtı. Kendi aracında 2 yaralı var, onları bırakıp kaçtı. Park halinde, duran araca vuruyor." 

Bölgedeki bir iş yerinin sahibi olan Erkan Koç da "Vuran araçta 3 kişi var, sürücü kaçıyor. Araçtaki 2 kişi yaralı, durumları da ağır gördüğüm kadarıyla. Yaya olan polis memuru arkadaşın ayağı da çok kötüydü. Bu şekilde 3 yaralı vardı." diye konuştu. -AA

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@