20 bin kişi konseri izledi...

20 bin kişi konseri izledi...

Nazilli’de zafer coşkusu

20 bin kişi konseri izledi...

Nazilli’de zafer coşkusu

20 bin kişi konseri izledi...
08 Eylül 2018 - 10:42

Nazilli’de zafer coşkusu

10 BİNLER AKIN ETTİ!

Nazilli Belediyesi tarafından düzenlenen 5 Eylül Kurtuluş Günü kutlamaları kapsamında TRT sanatçıları İsmail Özkan, Oktay Ertuğrul ve Çiğdem Gürdal Belediye Meydanı’nda konser verdi. 10 binlerce kişinin izlediği muhteşem konser, TRT Müzik kanalından canlı yayınlandı.

Nazilli Belediyesi’nin düzenlediği 5 Eylül Kurtuluş Günü kutlama programı kapsamında Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT)  sanatçıları Belediye Meydanı’nda konser verdi. 

Müziğin duayenleri İsmail Özkan, Oktay Ertuğrul ve Çiğdem Gürdal’ın eşsiz yorumuyla kulakların pasının silindiği konseri Sultanhisar Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Nazilli Cumhuriyet Savcısı Mehmet Akif Dönertaş, MHP Nazilli İlçe Başkanı Cüneyt Korkmaz, MHP Nazilli Kadın Kolları Başkanı Birsen Karlıoğlu, Nazilli Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Dursun Öztunç, daire müdürleri, muhtarlar, dernek ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile 10 binden fazla vatandaş izledi. 

İsmail Özkan’ın sunumuyla saat 22.00’de başlayan konser, TRT Müzik kanalı Alaturka Akşamlar programında canlı yayınlandı.  Yaklaşık 2 saat sahnede kalan sanatçılara Nazilli halkı büyük bir coşkuyla eşlik etti. Konser sonunda sanatçılara çiçek ve plaket takdimi yapıldı.

 Tüm Nazilli halkına katılımlarından dolayı teşekkür eden Belediye Başkanı Haluk Alıcık, “Görüyoruz ki bugün Nazilli halkı bizimle. Kurtuluş gününe yakışır bir coşkuyla aramızda olan herkese bizi yalnız bırakmadıkları için çok teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberlik duygularımızın pekiştiği Nazillimizin kurtuluş gününde güzel şarkılarıyla ilçemize renk katan İsmail Özkan, Oktay Ertuğrul ve Çiğdem Gürdal’a hem kendim hem de vatandaşlarımız adına çok teşekkürler. 5 Eylül 1922 tarihi bizim için apayrı bir öneme sahip. Tarihi boyunca esareti kabul etmeyen ve etmeyecek olan yüce Türk milleti atasına inanmış ve Büyük Komutan düsturu olan ‘Söz konusu vatansa gerisi teferruattır. Ya istiklal ya ölüm’ inancıyla kurtuluş mücadelesini başlatmıştır. Şehit olma pahasına esaret kabul etmeyerek gelecek nesillerin hür ve bağımsız yaşamasını sağlayan ecdadımızın fedakarlıkları hiçbir dünyevi nimetle kıyaslanamaz. Bir kez daha şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, gazilerimize uzun ömürler diliyorum” diye konuştu. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ayvacık açıklarında 5,3 şiddetinde deprem oldu
Ayvacık açıklarında 5,3 şiddetinde deprem oldu
HER YERDE SAADET VAR!
HER YERDE SAADET VAR!