’2019’da Aliağa’da emanetimizi geri...

'2019'da Aliağa'da emanetimizi geri alacağız'

AK Parti Aliağa İlçe Başkanı Kazım Sayın:Aliağa'da İddialıyız.

'2019'da Aliağa'da emanetimizi geri alacağız'

AK Parti Aliağa İlçe Başkanı Kazım Sayın:Aliağa'da İddialıyız.

'2019'da Aliağa'da emanetimizi geri alacağız'
14 Ağustos 2018 - 07:15

Yerel seçimlerde Aliağa'da iddialı olduklarını söyleyen AK Parti Aliağa İlçe Başkanı Kazım Sayın, seçimdeki en önemli faktörün aday olduğunu söyledi. Aliağa seçmenine güvendiğini belirten Sayın, '' 2019 için Aliağa Belediyesi’ni kazanmakta iddialıyız, zaten emaneten bırakmıştık şimdi de geri alacağız'' dedi

AK Parti Aliağa İlçe Başkanı Kazım Sayın 2019 Mart ayında gerçekleşecek olan yerel seçimlere yönelik önemli değerlendirmelerde bulundu. Aliağa'da bu dönem iddialı olduklarını belirten Başkan Sayın, ''Aliağa bir sanayi şehri, gelişen ve gelişmesi gereken bir ilçe. Bu gelişime ayak uydurmak gerekiyor. Bu yüzden geçmişten bugüne baktığımızda Aliağa’da birçok farklı siyasi parti yerel iktidara gelmiştir. Yerel seçimlerde kilit nokta aday, halk adaya göre kararını veriyor. Halkımız, bakıyor değerlendiriyor ve siyasi iradesini ortaya koyuyor. Dolayısıyla İzmir genelinde AK Parti’ye olan önyargılar Aliağa seçmeninde yok. Bu dönem Aliağa için gönlümüzden AK Parti’li bir belediye başkanı görmek geçiyor. Bu yüzden son sürat çalışacağız. 2019 için Aliağa Belediyesi’ni kazanmakta iddialıyız, zaten emaneten bırakmıştık şimdi de geri alacağız''ifadelerini kullandı.

''SORUNLAR ÇÖZÜLECEK''

Aliağa'da ki mevcut sorunları anlatan Sayın, ilçede AK Parti iktidara geldiği takdirde sorunların kısa sürede çözüleceğini ve Aliağa'nın daha da gelişeceğine ifade etti. Başkan Sayın, ''Buraya samimi, adaletli ve çalışkan bir belediye başkanı lazım. Parti ilkelerine bağlı, kurumsal vizyona ve misyona göre hareket edebilecek, herkesi kucaklayacak bir başkan olmalı. Genel merkezimiz en doğru adayı belirleyecektir. Biz de adayımızla birlikte 2019’da Aliağa’yı AK Belediyecilik ile buluşturmak için elimizden geldiğince çalışacağız. Şehrimizin giderilmesi gereken eksiklikleri ve ihtiyaçları var. Yol, altyapı, çevre ile ilgili sorunlarımız var. Hastanemiz pek yeterli gelmiyor ama bunlar için gerekli çalışmalar devam ediyor. Gelişen her yerde eksiklikler olabilir. Bu sorunlar akılcı projelerle çözülebilir. Örneğin hükümetimiz tarafından başlatılan otoban projesi ile ulaşım sorunu büyük ölçüde azaltacak. Öte yandan toplu konut alanlarının yapılması için projelerimiz var. Buradaki sorunların çözümleri için çalışılıyor, biz de sorunlarını tespit ederek milletvekillerimize iletiyoruz onlar da ilgileniyor. Ama bazı sorunları büyükşehirle çözmek gerekiyor, bu noktada da bir uzlaşı olması gerektiğini düşünüyorum. Aliağa’da iktidar olduğumuzda mevcut sorunların kısa sürede çözüleceğini ve güzel işler yapılacağını düşünüyorum''diye konuştu.

ERKEN AÇIKLAMAK AVANTAJ

Adayın erken açıklanmasının yerel seçimler için avantaj sağlayabileceğini belirten Başkan Sayın, ''Aday ne kadar erken açıklanırsa kendini ve projelerini o kadar iyi tanıtabilir diye düşünüyorum. Adayın seçimlere kısa süre kala açıklanınca çalışmaları yetiştiremeyebiliyor. Bu dönem erken açıklanacağını düşünüyorum. Zamanın geniş olması sorunları daha iyi tespit etmek ve halkı daha çok dinlemek açısından önemli. Bizim tek hedefimiz Aliağa’nın AK Parti’li bir belediye başkanı olması. Hükümetimiz her doğru projeye siyasi parti ayırt etmeksizin destek vermiştir. Ancak hükümetle koordineli çalışabilen bir belediye çok daha hızlı hareket eder. Biz insanımız daha rahat daha huzurlu yaşasın diye çalışıyoruz. Aliağa, çok güzel ve yaşanabilir bir ilçe. İnşallah doğru projeler ve çalışmalarla çok daha iyisi olacak. Bu ilçeye layık bir belediye başkanı seçer ve halkın isteklerini gerçekleştirirsek Halkımız daha mutlu olacak ve ilçemiz daha da gelişecektir. Seçmenlerimize çağrım; Seçimlerde katılımcı olmaları ve adayı iyi değerlendirmeleridir. Ben Aliağa seçmenine bu konuda güveniyorum. Umarım seçimlerden biri çıkar ve Aliağa'yı daha güzel ve daha yaşanılabilir bir yer haline getirebiliriz'' şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kocaeli'nden Öykü Arin’e Destek
Kocaeli'nden Öykü Arin’e Destek
Menderes'te Düden Turizmi Başladı
Menderes'te Düden Turizmi Başladı