Yaz geldi... Hem şık hem rahat bir stil hepimizin hayatını kolaylaştırır. İşte size bu yaz erkekler için önerilen renk seçenekleri...

Stilinizde fark yaratmak için renkler, bu renklerin uyumları ve birlikte kullanıldıklarında ortaya çıkan ahenk çok önemli. 2022 ilkbahar-yaz erkek modasındaki popüler renkleri anlattık. Önerilerimizi derledik. Hazırsanız başlayalım.

Sarı

Renkler konusunda tüm dünyada global bir otorite olarak kabul edilen Pantone Renk Enstitüsü 2022’in renklerinden birini Illuminating Sarı olarak seçtiğinden beri bu rengin erkek modası üzerindeki etkisi de çok fazla arttı. Sarı; mutluluğu, enerjiyi, ümidi, güneşli günleri temsil etmesiyle biliyor ve ilkbahar- yaz aylarına çok yakışıyor. Siz de bu sezon gardıroplarınızı yenilerken sarı tonlarını tercih ederek 2022 ilkbahar-yaz erkek modası trendlerini kolaylıkla yakalayabilirsiniz.

Nefes alan ince dokusu, tamamen doğal yapısı, şık duruşu ile sarı renkte bir triko polo yaka t-shirt ile kombinlerinize renk katabilirsiniz.

Stilinizde gömleklere yer vermeyi seviyorsanız; hem rahat hem de şık bir sarı oxford gömlek sizin için kurtarıcı olacaktır. Ayrıca sarı chino şortlarla yürüyüşlerde, gezilerde, arkadaş buluşmalarında ve sahillerde enerjik bir stil oluşturabilirsiniz.

Gri 

Gözden kaçırmayın

Torşon nedir? Ne için kullanılır? Evinizden eksik etmeyin... Torşon nedir? Ne için kullanılır? Evinizden eksik etmeyin...

Zamansızlığı ve asil görünümü sayesinde erkekler tarafından çok sevilen gri, 2022’in Pantone rengi seçilmesiyle bir adım daha öne çıkıyor ve ilkbahar-yaz erkek modasının en popüler renkleri arasında yerini alıyor.

Birçok erkeğin vazgeçilmez parçası olan polo yaka t-shirtlere gri renk çok yakışıyor. Siz de hem ayrıcalıklı hem de şık bir görünüm için kombinlerinizde griye bol bol yer verebilirsiniz. Özellikle gündüz ve akşamları hava sıcaklıklarının büyük fark gösterdiği ilkbahar aylarında tam bir kurtarıcı olacak triko ceketinizi de gri tonlarda tercih ederek smart causual stinize sofistike bir dokunuş ekleyebilirsiniz.

Pembe

İyimserliğin ve mutluluğun sembolik rengi pembe, 2022 ilkbahar- yaz erkek modasının vazgeçilmezi olarak vurgulanıyor.

Güçlü ve modern bir stilin aslında kombinlerinizde yakalayacağınız renk uyumuna bağlı olduğunun da altını çizelim. Pembe, özellikle pastel renklerle kombinlendiğinde hoş ve sofistike bir görüntü yaratır. Örneğin pembe bir polo yaka t-shirt’ü, beyaz bir hırka, mavi ya da gri chino pantolon ve beyaz sneakerlarla tamamlayarak stilinizde fark yaratabilirsiniz.

Capcanlı Renkler

Pandeminin tüm dünya üzerindeki negatif etkisiyle hepimizin olumlu düşüncelere ve enerjiye ihtiyacı olduğu bir gerçek. Bu ihtiyaç erkek modasında da etkisini gösterdi. Bu sezon çok canlı renkler; turuncu, mor, fıstık yeşili, kırmızı yaza damga vuracak. Özellikle üst giyimde tercih edilse de, pantolonlarda da çok marjinal bir duruş yakalayan turuncu rengi bu sezonda mutlaka kombinlerinize dahil edin. Capcanlı rengi ile enerjik, konforlu bir stil vadeden turuncu chino pantolonu sadece beyaz bir t-shirt ya da beyaz bir gömlek ile kombinleyerek tüm gözlerin üzerinizde olmasını sağlayabilirsiniz.