Zindan ve yer altı mağarası da bulunan kale 25 bin metrekarelik alanda yer alırken, LeBlanc kalesi için biçilen değer ise 2,3 milyon dolar olarak açıklandı.

ABD’nin Michigan eyaletinde yer alan Rochester şehrinde 26 odalı kale satışa çıkarıldı.
Amerika Birleşik Devletleri'nin Michigan eyaletinde yer alan Rochester şehri ormanında bulunan kale satışa çıktı.

26 odalı zindanı bulunan kale kralını arıyor-yenigün


26 odalı zindan ve yeraltı mağarası da bulunan Orta Çağ mimarisiyle yapılmış kalenin fiyatı ise 2,3 milyon dolar (yaklaşık 31 milyon TL).

kale 1 yenigün
Yaklaşık 25 bin metrekarelik ormanlık alana gizlenmiş 26 odalı, beş katlı kale, 'eksantrik' yapısı ve dekorunun fotoğrafları ortaya çıktıktan sonra sosyal medya kullanıcılarının dikkatini çekti.

kale 3 yenigün
Kullanıcılar tarafından kısa süre içerisinde rekor sayıda görüntülenen kalenin henüz ‘kralını veya kraliçesini’ bulamadığı belirtildi.

kale 4 yenigün
Orta çağdan kalma taş duvarlı taretlerle kaplı kalenin büyük girişini korumak için bir hendek, dikenli parmaklıklar ve asma köprü bulunuyor.

kale 5 yenigün
26 odanın çoğunda meşe duvarlar yer alırken, odalar geniş giriş holünden geniş merdivenlerle birbirine bağlanıyor.

kale-yenigün


Mülkte duvarların içine gizlenmiş, Tudor tarzı bir bar ve şarap mahzeninin bulunduğu gizli zindan benzeri mağaraya giden 50 metrelik bir spiral merdiven yer alıyor.

Gözden kaçırmayın

“Çeşme Deniz Tarihinin Üç Efsane Amirali” sergisi açılıyor “Çeşme Deniz Tarihinin Üç Efsane Amirali” sergisi açılıyor

Orta çağdan kalma taş duvarlı taretlerle kaplı kalenin büyük girişini korumak için bir hendek, dikenli parmaklıklar ve asma köprü bulunuyor.-yenigün


James LeBlanc tarafından tasarlanan kale 1991 yılında o zamanki eşi Vera LeBlanc'a bir nişan hediyesi olarak tamamlanmıştı.