5. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali, Antik Çağ'ın gözdesi Efes Antik Tiyatrosu'nda başladı. Festivalde birbirinden ünlü operalar sahnelenecek.

Festival, İzmir Devlet Opera ve Balesi Solistleri ve Orkestrasının "Gala Konser"i ile açıldı.

Kemal Anadol Foça'da imza günü düzenledi Kemal Anadol Foça'da imza günü düzenledi

Festivalde Librettosu Victor Hugo'nun romanından uyarlanan, müziklerini besteci Bujor Hoinic'in düzenlediği "Notre Dame'ın Kamburu" 28 Haziran Salı, Giuseppe Verdi'nin eseri "La Traviata" ise 2 Temmuz Cumartesi günlerinde izleyici ile buluşacak.

Festivalde "Madama Butterfly" operası ile Antalya Devlet Opera ve Balesi, "Frida" balesi ile Mersin Devlet Opera ve Balesi de yer alıyor.

Her iki temsilde de İzmir Devlet Opera ve Balesi Orkestrası Antalya ve Mersin Devlet Opera ve Balesi sanatçılarına eşlik edecek.

Ressam Frida Kahlo'nun hayatından Arturo Marquez ve Jose Pablo Moncayo'nun müzikleri eşliğinde kesitler sunan "Frida" balesi 4 Temmuz Pazartesi günü sahnelenecek.

Festivalin kapanışı 7 Temmuz Perşembe günü Giacomo Puccini'nin eseri "Madama Butterfly" operası ile olacak.

Biletler internet gişesi www.biletinial.com 'un yanı sıra Efes Antik Kenti, Kuşadası Kervansaray, İzmir DOB Elhamra Sahnesi ile Bornova Kültür ve Sanat Merkezi gişelerinden de temin edilebilecek.