8 kişinin öldüğü kazada minibüs toprak alana inip savrulmuş

GERİYE TERLİK, EŞARP VE KIYAFETLER KALDIİzmir'in Kemalpaşa ilçesinde 8 kişinin öldüğü, 13 kişinin ise yaralandığı kazanın ardından şarampole devrilen minibüs kaldırıldı. Kaza yerinde kalan, ölen ve yaralanan kişilere ait terlik, eşarp ve kıyafetler dikkat çekti.

Güncel 09.08.2021 - 17:17 09.08.2021 - 17:17

Kazanın yaşandığı kırsal Sarıçalı Mahallesi'nde oturan Fırat Alıngan (18), önce ses duyduklarını daha sonra ambulans ve itfaiye ekiplerinin arkasından olay yerine geldiklerini söyledi. Alıngan, "Kaza sırasında mahalledeydik. Ambulans sesi geldi, ardından itfaiye geçti. Biz de merak ettik, arkalarından geldik. Kaza olduğunu gördük. İnsanlar çok telaşlı ve bağrışma sesi geliyordu. Bütün mahalle buraya toplandık. Korkunç bir şeydi ve çok kötü bir kazaydı. Yardım etmeye çalıştık. Araçta yaralı çocuk ve yaşlı insanları çıkardık. Hepsini ambulanslara taşıyarak yardımcı olmaya çalıştık" diye konuştu.

VİRAJA HIZLI GİRMİŞ

Jandarma ekipleri kazayla ilgili soruşturmayı sürdürürken, ilk incelemede sürücünün viraja hızlı girince direksiyon kontrolünü yitirdiği belirlendi. 

KÜÇÜK DURU TOPRAĞA VERİLDİ

Bu arada, kazada ölen 8 kişiden Dudu Özcan'ın (8) cenazesi Taştepe Mahallesi'ndeki evine getirildi. Özcan'ın cenazesi, helallik alınmasının ardından Taştepe Mezarlığında toprağa verildi. Kazada yaşamını yitiren diğer kişilerin cenaze işlemlerinin sürdüğü bildirildi.

ÖLENLERİN YAKINLARI ÜZGÜN

Öte yandan ölenler için Kınık'ın Taştepe Mahallesi'nde taziye çadırları kuruldu. Kazada yaşamını yitiren Gönül Özcan'ın kayınbiraderi Kenan Özcan, "Biz köydeydik. Hamza Baba Türbesi'ne gittiler. Dönüşte kaza olmuş" dedi.

Kazada ölen Sude Onuş'un (11) dedesi Muammer Onuş da gözyaşları içinde konuşarak, "Kızım söyleyecek bir söz yok. Kelimenin bittiği yer. Ben ne konuşayım ki. Giden gitti. Aracın içinde kızım, torunum, kardeşimin ölen hanımı vardı. Ölenlerin hepsi çok yakınımdı. Adak için gittiler. Sürücü köyümüze yakın bir mahallede oturuyordu. Kazayı en son ben duydum. Rahatsız olduğum için bana duyurmadılar" diye konuştu.

Taştepe Mahallesi'nin eski muhtarı ve Gönül Özcan'ın eşi Cemil Özcan ise, "Kazayı telefonda öğrendim. Biz daha önce o yolda bir kaza duymadık. Yol iyiydi, nasıl kaza oldu anlamadık. Sürücüyü tanıyordum. Bir rahatsızlığı olduğunu duymadım" dedi. /DHA

Yorumlar