Üç aylık Dallas'la 15 aylık Kaden'ın büyükannesi Clara Lutz, olayın 10 Aralık'ta gece saatlerinde meydana geldiğini bildirdi.
 

Kaden, Clara ve Dallas

Lutz, bebeklerin ebeveynlerinin bölgenin kuzeyinde yaşadığını ve evlerinin hortumdan neredeyse hiç etkilenmediğini söyledi (NBC)

Lutz, hortumun eve ulaşmasının ardından bebekleri korumak için onları battaniye, yastık ve İncil'le küvete koyduğunu söyledi. Lutz o anları şöyle anlattı: Sesleri ve evin sallandığını hissettim. Bir baktım ki küvet elimden kayıp havalandı. Onu tutamadım. 'Aman Tanrım' dedim.

Küvet içindeki iki bebekle karanlıkta uçup giderken bütün ev yıkıldı. Lutz, çocukları aradığını ancak bulamadığını ifade etti: Bebeklerin nerede olduğuna dair hiçbir fikrim yoktu. Sadece 'Tanrım lütfen bebelerimi sağ salim bana geri ver. Lütfen, sana yalvarıyorum' diyebildim.

Büyükanne, yanına polis ekiplerinin geldiğini ve onların yardımıyla çocukların evin bahçesinde bulunduğunu belirtti.

Lutz, üç aylık Dallas'ın kafasında kanama olduğunu ancak bunun bir süre sonra durduğunu bildirdi. Hastaneye kaldırılan çocukların durumunun iyi olduğu açıklandı.

Başta Kentucky olmak üzere Arkansas ve Illinois gibi 6 eyalette iki hafta önce etkili olan hortum ve şiddetli fırtınada en az 92 kişi yaşamını yitirdi. Bölgede 40'ı aşkın hortum görüldü.