Açılışta başkandan protokola büyük tepki!...

Açılışta başkandan protokola büyük tepki! Başkan Alıcık "Yazıklar Olsun"

Açılışta başkandan protokola büyük tepki! Başkan Alıcık "Yazıklar Olsun"

Açılışta başkandan protokola büyük tepki! Başkan Alıcık "Yazıklar Olsun"
10 Mayıs 2018 - 12:21

Açılışta başkandan protokola büyük tepki…
Nazilli Belediyesi tarafından 5 bin 300 metrekare alan üzerine yaptırılan ve 950 bin liraya mal olan Afrin Şehidi Mehmet Dinek’in adının verildiği spor alanı, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Şehidin anne, baba ve kız kardeşinin de katıldığı törene, askeri ve mülki devlet erkanı başta olmak üzere, şehit aileleri dernek yöneticileri ve MHP ilçe yöneticilerinin katılmaması tepkilere neden oldu. Tepki gösteren Belediye Başkanı Haluk Alıcık, “Yazıklar olsun” dedi. 
Yıldıztepe Mahallesi kanal yolunda bulunan 5 bin 300 metrekarelik alan üzerine, içerisinde tenis kortu, paten pisti ve basketbol sahasının yer aldığı bir spor alanı yapıldı. Belediye Başkanı Haluk Alıcık, meclis toplantısında aldığı kararla spor kompleksine Mart ayında Zeytin Dalı Harekatı sırasında şehit düşen Mehmet Dinek’in adını verdi.
  DEVLETİ TEMSİLEN KİMSE KATILMADI
  Nazilli Belediyesi tarafından açılışa Aydın Valisi başta olmak üzere, Nazilli Kaymakamı, Nazilli Garnizon Komutanı, İlçe Jandarma Bölük Komutanı, Emniyet Müdürü, Şehit Aileleri Dernek Başkanı, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum kuruluş amirleri davetiye gönderilerek davet edildi. Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük, Valilikte gerçekleştirilen toplantı nedeniyle açılışa katılamadı.
 Askeri ve mülki devlet erkanından kimsenin katılmadığı sönük geçen açılışa şehit ailesinin yanı sıra, Muharip Gaziler Derneği, Astsubaylar Derneği, Emekliler Derneği, Alevi Kültür Değneği, mahalle muhtarları, engelliler derneklerinin temsilcileri, bazı belediye meclis üyeleri ve az sayıda vatandaş katıldı.
  “BU VATAN TOPRAĞI İÇİN KAN VERDİK, CAN VERDİK”
  Açılışta konuşan Belediye Başkanı Alıcık, Türk milletinin vatan toprağı için her zaman şehit olmaya hazır birer nefer olduğunu belirterek, şehidin ailesine, “Vatan toprağı için şehit olmak herkese nasip olmaz. Bu yüzden ne kadar gurur duysanız azdır” şeklinde hitap etti. Şehit babası Kenan ve annesi Sezgül Dilek’in gözyaşlarına boğulduğu açılış töreninin daha coşkulu bir şekilde olmasını arzuladığını ifade eden Alıcık, devlet erkanından kimsenin katılmamasına da tepki gösterdi. Başkan Alıcık konuşmasında, “Gönül isterdi ki şehidimizin isminin verildiği bir parkın açılışında devletin bürokrasisi burada olsun, devlet burada olsun, bu anlamlı açılışta hep beraber olalım. Gelmeyenlere de yazıklar olsun” ifadelerini kullandı.

  “BENİM DEĞİL, DEVLETİN EVLADIYDI”
  Açılışa devleti temsilen kimsenin katılmaması karşısında sitemini dile getiren şehit babası Kenan Dinek ise, bu konuda Belediye Başkanı Alıcık’ın gerekeni söylediğini, bu yüzden kendisinin bir şey söylemesine gerek olmadığını belirtti. Dinek, “Evlat benim değil, devletin evladıydı. Bir şey söylememe gerek yok” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mehmet Gürbüz, Menderes'e talip oldu
Mehmet Gürbüz, Menderes'e talip oldu
Bank Of China Turkey AŞ`ye izin çıktı
Bank Of China Turkey AŞ`ye izin çıktı