Ak Parti Bornova İlçe Başkanı Güldoğan'dan tepki

“CHP Bornova İlçe Başkanı’nı kamuya ve milli değerlerimize saygılı olmaya, milletimizi bölüp ötekileştirmek yerine büyük Türk Milleti’nin birlik ve beraberliğine katkı koymaya davet ediyorum.”

Yerel Politika 31.08.2021 - 17:22 31.08.2021 - 17:29

Ak Parti Bornova İlçe Başkanı Veysel Güldoğan'dan CHP Bornova İlçe Başkanı'nın açıklamaları üzerine şu sözleri ifade etti:

''Kurtuluş Savaşımızın şanlı zaferi 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı, 99. yıl dönümünde Bornova Kaymakamı, Garnizon Komutanı, kamu kurumlarımızın İlçe Müdürleri, Cumhur İttifakımızın ortağı Bornova MHP İlçe Başkanlığı ve kıymetli Bornova halkımız ile birlikte Cumhuriyet Meydanımızda hep beraber kutladık. Ancak milli bayramlarımızda defaten karşılaştığımız manzara bu bayram da değişmedi. Üstüne üstlük teessürle öğrendik ki; Cumhuriyet Halk Partisi Bornova İlçe Başkanı bizleri “Cumhuriyet düşmanlığıyla”, MHP Bornova İlçe Başkanı Sayın Turan Otlu’yu “sözde milliyetçilikle” ve dahası Bornova Kaymakamlığı’nca düzenlenen resmi programı ise “düzmece” ve “sözde tören” olmakla itham etmiş.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük mirası olan milli birlik ve beraberlikten dahi bihaber, 30 Ağustos Zafer Bayramı gibi 83 milyonun ortak bir değeri üzerinden dahi ayrımcılık gütmeye çalışan bir zihniyetle karşı karşıyayız. Cumhuriyet Halk Partisi Bornova İlçe Başkanı’nın büyük bir mutluluk ve heyecanla kutladığımız Büyük Zafer’in ruhuna uymayan sözlerini, Cumhur İttifakına yöneltmiş olduğu ithamları kendisine iade ediyoruz. Bugün tam da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün özlemini kurduğu “Büyük Türkiye” var ve bu Büyük Türkiye’nin inşaasında en çok emeği bulunan parti de iktidardadır.

Bugün CHP’nin milletten kopuk, elitist yönetim anlayışının yerine bütün dünyanın gücünü kabul ettiği, mazlumların hamiliğini üstlenmiş bir Türkiye var. Maalesef Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bütün mirasına çöküp, hiçbir icraat gerçekleştirmeyen,  üstüne bir çöp dahi koyamayan, aradan 99 yıl geçmiş olmasına karşın hala o miras üzerinden hepimizin sevip saydığı ve gururlandığı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gölgesinde siyaset yapan bu zihniyeti insafa davet ediyorum. AK Parti iktidarının ve Cumhur İttifakı’nın bu ülkeye neler kazandırdığını yeniden anlatmaya gerek yok. Bunları milletimiz biliyor ki, 20 yıldır her seçimde tercihini AK Parti’den, Cumhur İttifakından yana yapıyor.

Sayın İlçe Başkanı’nı partisinin eski kötü alışkanlıklarını tekrarlamak yerine, Cumhuriyetimizin 100. Yılı hedeflerine odaklanmaya, milletimizi bölüp ötekileştirmek yerine büyük Türk Milleti’nin birlik ve beraberliğine, 83 milyon insanımızın kardeşliğine katkı koymaya davet ediyorum. İlçe Başkanı’nın aklı, CHP‘nin tek partili ve İl Başkanlarının aynı zamanda Vali olarak da görev yaptığı dönemlerde kalmış. Biz devlette devamlılık esasına dayalı olarak kamu görevlilerine saygılı olması konusunda kendisini uyarıyoruz. Ayrıca törene katılan CHP’li Meclis Üyesi ve Başkan Yardımcısını da kendi içlerine sindiremeyip ihanetle suçlamasını da hayret verici buluyoruz.

ATALARIMIZ GİBİ BİZLER DE BİR VE BERABER ÇALIŞMA ANLAYIŞINA HAİZİZ

Sosyal medya vesilesiyle hepimizin yine üzüntüyle gördüğü CHP Kadıköy İlçe Başkanı’nın tavrı ve bizzat Bornovamızda bizlerin ve tüm Bornovalıların defaten şahit olduğu manzara, bizleri bu hareketin talimatlı ve organize olduğu yönünde düşünmeye de sevk etmektedir.

Bilinmelidir ki; Kuva-yi Milliye’den günümüze bu topraklar Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının öncülüğünde, geçmişten bugüne tüm kahramanlarımızın gayret ve fedakârlıklarıyla, bu uğurda kanlarını ve canlarını feda etmeleriyle bizlere vatan olarak hediye edilmiştir. Atalarımız gibi bizler de bugün; Türk, Kürt, Laz, Çerkes, Alevi, Sünni ayrımları yapmaksızın bir ve beraber bu vatan için gayret ve çalışma azmi içerisinde olma anlayışına haiz bir zihniyetin mensuplarıyız. Ancak bugün Cumhur İttifakı olarak, kendilerini Atatürk’ün kurduğu parti olmakla öne çıkarmaya çalışan ve bu söylemi üretmenin yanı sıra eylemsel anlamda Atatürk’ün Devletçilik, Halkçılık ve Milliyetçilik ilkelerinin fersah fersah uzağında kalan muhalefet partisinin yalan ve ithamlarıyla karşılaşıyor olmaktan da son derece üzgünüz. Fakat bu gerçekleri her defasında yüksek sesle dile getirmekten, ne Cumhuriyetimizin ne de Atatürk’ün yalnızca bir kesime ait olmadığını, aksine bu topraklarda yaşayan tüm halkımızın ortak değerleri olduğunu söylemekten de geri durmayacağız.''

Yorumlar