AK Parti  Buca İlçe Başkanı Arslan’dan...

AK Parti  Buca İlçe Başkanı Arslan’dan Buca halkına çağrı

2019’da AK Parti'ye ŞANS VERİN

AK Parti  Buca İlçe Başkanı Arslan’dan Buca halkına çağrı

2019’da AK Parti'ye ŞANS VERİN

AK Parti  Buca İlçe Başkanı Arslan’dan Buca halkına çağrı
03 Ağustos 2018 - 11:47

AK Parti Buca İlçe Başkanı Mustafa Arslan, "Vatandaşımızdan AK Parti’ye şans vermesini istiyorum. Eğer AK Parti Belediyeciliği de başarısız olursa bir sonraki yerel seçimde hiç düşünmeden AK Parti’yi sandığa gömsünler" dedi

Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimlerinin sona ermesiyle yerel seçim maratonu başladı.  AK Parti Buca İlçe Başkanı Mustafa Arslan 2019 Mart ayında gerçekleşecek olan yerel seçimlerde iddialı olduklarını söylerek değerlendirmelerde bulundu. Vatandaşlara aday ve adayın ortaya koyacağı projeleri baz alarak oy vermeleri çağrısında bulunan Arslan, ‘’ Buca hiçbir parti açısından çantada keklik değil. Ancak ben bu dönem vatandaşımızdan özellikle AK Parti’yi, ortaya koyduğu projeleri ciddi bir şekilde incelemesini ve AK Parti’ye şans vermesini, bunu da kendi ve şehrin geleceği için yapmasını istiyorum.

Bu şehrin menfaatlerini kim ön planda tutacaksa, kim şehrin hamallığını yapacaksa bu pencereden bakıp buna göre oy kullansınlar. Bu şehrin çehresini değiştirecek, Buca’yı İzmir’in ilçeleri içerisinde yaşanılabilir ve gözde bir kent olmasını sağlayacak olan AK Parti’dir. Eğer AK Parti Belediyeciliği de başarısız olursa bir sonraki yerel seçimde  AK Parti’yi sandığa gömsünler. AK Parti’nin daha önceki yerel seçimlerde yapılan hatalardan ders çıkardığını belirten Arslan, ‘Yapılan hatalar varsa herkes bunları çok net biliyor. Partide şuan yukarıdan aşağıya çok tecrübeli bir kadro var. AK Parti tecrübelerini seçime yansıtacaktır ve bu da başarıyı getirecektir.  Bu konuda da birinci sıraya Buca’yı yazıyorum’’diye kaydetti.

"İDEOLOJİ BIRAKILMALI"

2019 Mart ayında gerçekleşecek olan yerel seçimler hakkında konuşan Başkan Arslan, ‘’Türkiye genelinde AK Parti Belediyeciliği kendisini ispat etmiş durumda. Ayrıca her yıl genel merkezimiz tüm belediye başkanlarının performanslarını çeşitli kriterler ile ölçüyor. Genel merkezimizde tüm belediye başkanlarımız için bir puanlama sistemi var.Türkiye’nin neresine giderseniz gidin AK Parti Belediyeciliği’nin olduğu şehirler farkını gösteriyor. Bunun yerel seçimlerde AK Parti’ye ve AK Parrti adaylarına bir teveccüh olarak sandığa yansıyacağını düşünüyorum. Bu yüzden AK Parti olarak yerel seçimlerde bir sorun yaşayacağımızı sanmıyorum. Sokakta net gördüğümüz durumlardan biri; Bizi oy vermeyen vatandaşlarımızın dahi AK Parti Belediyeciliği’ne dair bir kaygıları yok. Belediye’ye AK Parti gelirse hizmet alabileceklerine, şehrin daha yaşanılabilir olacağına dair tereddütleri yok. Ama belki bizim hatalarımızdan kaynaklı belki birtakım idelojik saplantılardan kaynaklı ya da bazı algı yönetimlerinden kaynaklı genelde bu durumu sandığa AK Parti lehine yansıtamadık. Genel seçimler için herkesin bir ideolojisi olabilir buna saygı duyuyorum. Ama yerelde vatandaşımızın kesinlikle ideolojisini bir kenarıya bırakması gerekiyor’’ şeklinde konuştu.

"ADAY VE HİZMETİ"

Yerel seçimlerde vatandaşların ideolojiyi değil adayı ve adayın hizmet potansiyelini kıstas alması gerektiği yönünde çağrı yapan Başkan Arslan, ‘’Yerel seçimlere iyi sorgulamadan, araştırmadan tamamen ideolojiye yönelik o verildiğinde bundan yine vatandaşımızın kendisi zarar görüyor. Kendi sokağı, kendi ailesi, şehrin tüm canlıları ve geleceği zarar görüyor. Bu yerel seçimlerde ideolojiyi arka plana atıp şehre kim hizmet edecekse ona dikkat edilmeli. Eğer ki vatandaşlarımız oy verirken ideolojiyi değil de adayı öncelik alırlarsa İzmir’de büyük bir değişim olacağını düşünüyorum. Özellikle Buca’da şuan şehrin hak etmediği bir noktaya geldik. Şehrin belediyesi hem güncel hizmet anlamında hem geleceğe yönelik hizmet anlamında şehrin önünü açmayınca belediye şehirde yaşayan vatandaşların gerisine düşmüş oluyor’’dedi.

"KIRILMA NOKTASI"

2019 yerel seçimlerinde Buca’nın kırılma yaşayacağını söyleyen Başkan Arslan, ‘’Buca bu yerel seçimlerde büyük bir değişim ve dönüşüm yaşayacak. Buca’nın geleceği bence çok parlak. Ancak Buca’ nın şuan içinde  bulunduğu duruma bakınca; bırakın şehrin kangren olmuş sorunlarını güncel sorunlar dahi çözülmüyor.Şehir,  bundan 10-15 yıl önce ne yapıldıysa o noktada duruyor. Hiçbir alanda başarı yok. Buca’nın sanki hiç sorunu yokmuş gibi davranılıyor. Vatandaşın problemini çözecek hayatını kolaylaştırıcak hiçbir çalışma yok. Ama konser, eğlence noktasında çalışmalar yapılıyor. Konser ya da eğlence olmasın demiyoruz ama Buca’nın öncelikli çözülmesi gereken sorunları var. Ama şu son 5 yıla baktığımızda konser eğlence dışında hiçbir şey yok. Geleceğe ışık tutacak proje üretilmiyor. Bu belediye zihniyeti Buca’da kaldığı sürece bundan birkaç yıl sonra şehir değişecek diyebilir misiniz? Hayır. Buca’da günü kurtarmaya devam ediliyor’’diye konuştu.

"MASTER PLANI OLMALI"

Buca belediye başkanında olması gereken özellikler hakkında konuşan Arslan, ‘’Buraya gelecek olan belediye başkanı Buca’nın sorunlarını tespit etmiş ve çözümlerini belirlemiş olarak ortaya bir master planı koyması lazım. Ama bundan daha önemlisi, bir belediye başkanı şehri seven, sorunlarını bilen, vatandaşlarının hayatını kolaylaştırmak için çalışan,  Buca’nın geleceği için, daha yaşanılabilir ve güzel bir kent olması için iş yapacak biri olması lazım’’dedi.

"LAYIKIYLA YAPARIM"

Buca halkı tarafından sevilen ve şimdiye kadar partinin bir çok kademesinde görev almış olan Başkan Arslan, yaklaşan yerel seçimler öncesinde aday adayı olup olmayacağı konusuna açıklık getirdi.  Arslan, ‘’Şuan da zaten hali hazırda bir görevde bulunuyorum. Genel merkezimizin, il başkanlığımızın bana vereceği bir görev varsa beklemeden, istişarede bulunmadan kendi başıma çıkıpta ‘’adayım’’ diyemem, bu benim yetiştirildiğim siyasi kültüre aykırı. O yüzden şu anda böyle bir durum söz konusu değil. Bana; ‘’Buradaki görevin bitti, yeni görevin bu’’ denmesi lazım. Ancak böyle bir görev verilirse elimden geldiğince layıkıyla yapmaya çalışırım ve Buca noktasında da açıkçası söyleyecek çok sözümüz olur. Yaklaşık 20 yıldır siyasetin içindeyim, bu tecrübemizin artık oluştuğunu düşünüyorum. Şuan ilçe başkanı olmasaydım; ‘’evet adaylık düşünüyorum’’ diyebilirdim. Ancak görevde olduğum için böyle bir şey şuan için söyleyemem.  Ama il başkanlığımız ve genel merkezimiz bu görevi verirse en iyi şekilde yerine getiririm. Çünkü Buca’yı çok seviyor ve geleceğini çok önemsiyorum. Buca ile ilgili görev verilirse ciddi fikirlerimiz var. Örneğin bir çöp olayında bile şuan 50-55 milyon TL para ödüyoruz. Hem bunu  ödemeyeceğiz hem de bir bu kadar bütçeye gelir sağlayacak bir projemiz var’’ifadelerini kullandı.

Gizem Taban/ÖZEL HABER

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de kaçak tütün operasyonu
İzmir'de kaçak tütün operasyonu
İzmir'de silahlı kavga: 3 yaralı
İzmir'de silahlı kavga: 3 yaralı