Ak Parti İzmir İl  Başkanlığı geçmiş dönemlerde görev yapmış yöneticilerle 'Dünden bugüne yol arkadaşlarımızla vefa iftarı' gerçekleştirdi. İftar esnasında tüm masalara gül suyu serpilirken, semazen gösterisi de gerçekleştirildi. 

SELCAN ŞERİFAKİ \ YENİGÜN İftar menüsü olarak, mercimek çorbası, et sote, pilav ve Kemalpaşa tatlısı ve reyhan şerbeti ikram edildi.

akparti iftar yenigün 4

İLK GÜNKÜ HEYECANI YAŞIYORUZ
Ak Parti İzmir İl Başkanlığı bahçesinde gerçekleştirilen iftarın ardından İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, "Toplu iftarlar, yemekler yapıyoruz, bölgelerde toplantılar yapıyoruz ama arkadaşlarla diyalog kuramıyoruz yetmiyor. Ne yapalım dedik. Şimdilerde 30'ar kişilik gruplarla arkadaşlarımızı davet ediyoruz. Dinliyoruz. 200'e yakın arkadaşlarımız dertleştik. O kadar güzel katkıları oluyor ki, arkadaşlarımız ilk günkü heyecanı yaşıyor. Sizin desteğinizle geldik sizin desteğinizle yürüyeceğiz ve hep beraber bu yolda yürüyeceğiz. Bütün arkadaşlarımızla yüz yüze konuşmuş olacağız. Yeni dönemde inşallah geçmişte görev yapan arkadaşlarımızın onların sorunlarının takibini yapmak için çalışıyoruz. Vefa komisyonumuz var zaten. Bundan sonra ufak tefek sorunlarınızla bu arkadaşlarımız vasıtasıyla bunun takibini yapacağız. Vekillerimizle de konuşacağız. Geçmişte görev yapan oradaki tüm arkadaşlarımıza mesaj gidecek. Gelir gelmez. Herkesin haberi olacak. Tüm teşkilatlarımız sizlerle yürümekten onur ve gurur duyuyoruz" ifadelerini kullandı.

Gözden kaçırmayın

AK Partili Sürekli; “Anca beraber, kanca beraberiz…” AK Partili Sürekli; “Anca beraber, kanca beraberiz…”


 GÜÇLÜ BÜYÜK TÜRKİYE VURGUSU 
Geçmiş dönem milletvekilleri adına konuşan Ali Aşlık, "Biz Ak Parti'yi kurarken hayallerimizin ötesinde işler yapıldı. Biz aslında tarih yazdık. Önemli olan yazmak değil okuyabilmek. Okuyabilmekte sorun yaşıyoruz. Günübirlik sorunlarımız olabilir bunlar her yerde var. Dünyayı takip edenler bilir en iyi olanlardan birisi de Türkiye'dir. Bu coğrafyanın nimetleri var. O nimetlerden Türkiye yararlanacak. Sizden istirhamım şu; bireysel hatalardan kaynaklı eksiklikler olabilir. Bunlar toplum hayatında önem arz etmez. 15 Temmuz'da tanklarla bizi ezmeye kalkanları kendimize ezdirmedik. Sandık üzerinden ezmeye kalkanlara müsaade etmemeliyiz. Bunu yaptığımızda güçlü büyük Türkiye'yi hep beraber kutlayacağız" diye konuştu. 

 
İYİ Kİ DE AK PARTİLİ OLMUŞUZ

Geçmiş Dönem İl Başkanları adına, Ak Parti İzmir Kurucu Başkanı  İsmail Katmerci konuştu. Katmerci: "Böyle toplantılar olunca yüreğim kıpır kıpır oluyor. Canla başla ibadet edercesine çalıştık. İyiki de Ak Partili olmuşuz. İyiki de Cumhurbaşkanımızın partisinin üyeleri olmuşuz. Gurur duyuyoruz. Kerem Ali Sürekli başkanlığındaki il ve içle çalışmalarımızın çalışmalarında gurur  duyuyorum" dedi. 


İZMİR'DE BİR BUÇUK MİLYON OY POTANSİYELİ
akparti iftar yenigün 2Ak Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya da,  "Bir buçuk milyona doğru İzmir'de oy potansiyelimiz var. Çok daha iyisi için il başkanımız çalışıyor. Ramazanın bereketini bu ayki çalışmalarının her sokağında mahallesinde gördük. Bu noktada yolumuza devam ediyoruz. Salona girdiğimiz andan itibaren 21 yıllık hikayesini birlikte yaşadığımız arkadaşlarımızı görmüş ve hasret gidermiş olduk. Partimizin kurulduğu günden bu yana muhasebemizi yaparak İzmir'de şu ana kadar yapmış olduğumuz en çok sayıda çıkarmış oluruz" şeklinde konuştu.

akparti iftar yenigün


O ZEYBEK KONAK MEYDANI'NDA OYNANACAK
Ak Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, Ekonomi eski Bakanı Nihat Zeybekci, "Biz İzmir'de şöyle bir baktığımızda İzmir bu coğrafyanın en güzel şehri ve en güzel topraklar diye. Allah'ın izniyle mutlaka ve mutlaka AK Parti hizmetkarlığı ile tanışacak. Ama biz istersek ve biz çalışırsak bu olacak. İllaki o Konak Meydanı'nda o zeybek oynanacak" ifadelerini kullandı. 


KİMLER KATILDI 

İftar programına ev sahibi sıfatıyla İl Başkanı Kerem Ali Sürekli’nin yanı sıra; Ekonomi eski Bakanı ve geçmiş dönem AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekçi, önceki dönem Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, AK Pati İzmir Milletvekilleri Necip Nasır, Ceyda Bölünmez Çankırı, Mahmut Atilla Kaya, önceki dönem İl Başkanları Bülent Delican, Ömer Cihat Akay, önceki dönem , önceki dönem milletvekilleri Nesrin Ulema, Hüseyin Kocabıyık, Tevfik Ensari, Tuğrul Yemişçi, İsmail Katmerci, Necip Kalkan, Rıfat Sait, AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Özgür Hızal ve çok sayıda partili katıldı.