Merkez Bankası Başkanı'nın görevden alınması tartışmasında "Alışacaksınız" diyen, dolar kurunun yükselişine ilişkin, "Bu günler sayılı" savunması yapan AK Partili Mücahit Birinci'nin 4 bin 983 TL'lik atkısı sosyal medyada yeniden gündem oldu.

5 BİNLİK ATKIYI KABUL ETTİ

Dolar kuru karşısında günden güne eriyen Türk Lirası ve yaşanan ekonomik kriz karşısında Birinci'nin sözleri, akıllara Louis Vuitton marka atkısını getirdi. Fiyatı 330 pound (4,983 TL) atkı sosyal medyada yeniden gündem olurken, Birinci'yle ilgili de binlerce paylaşım yapıldı.

Mücahit Birinci ise tepkilere karşılık yaklaşık 5 bin TL olan atkıyı kabul edip şunları yazdı:

“Aslında sıkıntı şu... Biz kimiz de o atkıyı takabiliyoruz dimi... Mütedeyyinler, maneviyata sahip insanlar kim ki... Dünyanın meşru nimetlerinden tek, azınlık ama egemen düşüncenin kurşun askerleri faydalanır. Bu azgın azınlığa göre biz, "Bizimkiler" dizisindeki kapıcılarız.”

İşte o mesaj: 

NE DEMİŞTİ

AK Partili Mücahit Birinci, katıldığı canlı yayında Prof. Dr. Ersan Şen ile arasında Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ın görevden neden görevden alındığı sorusu üzerine yaşanan tartışmada, "Alışacaksınız, alışacaksınız" yanıtını vermişti.

Bir başka programda da, “Döviz kuru ne olursa düşer” sorusunu cevaplayan Birinci, kurun yükselmesiyle ihracatın rekor kırdığını iddia etmiş, "Vatandaşlarımız müsterih olsun. Ayda 20 milyar dolar ihracat yapıyor ve rekor kırıyoruz. Arttıkça dolar bolluğu yaşanacak ve düşecektir. Belli bir seviyeye çekeceğiz. Bu günler sayılı" demişti.