CHP Eski Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu’nun ses kaydı ve istifa etmesi AK Parti Meclis Üyesi Hüsnü Boztepe tarafından gündeme taşındı. Boztepe, “Dün İlçe Başkanınız istifa etti. Orada işe sokmak için birkaç kişiyle görüşüyor ve 15 genç arkadaşımızı işe sokmak istiyor. Sitem dolu konuşmalar yapıyor; ama bu beni ilgilendirmiyor. İlçe Başkanı 15 kişiyi işe aldıramadı. Karşıyaka Meclis Üyesi kaç kişiyi işe aldırdı. O hüzün dolu istifasını okudum” dedi. Boztepe, işe alınanların isimlerini saydı.

CHP’li Gamze Gül Çamur da, “Dün basına yansıyan bir ses kaydı üzerinden siyaset yapmalarına asla izin vermeyeceğiz. Orada konuşan kişi bizim eski ilçe başkanımızdır. Onun söyledikleri onu bağlar, gelip bize hesap soramazsınız” diye konuştu.

“İBB ile ilgili hiçbir ticari iş yapmam, yapamam”

CHP Grup Başkanvekili Mustafa Özuslu, ses kaydında kendi ile ilgili bir kısmına yanıt vererek şunları ifade etti.

“Bahsedilen işe alım ise benim ile ilgili değil. O arkadaş orada söylüyor ve şu kadar kişi getirmişti şu kadar kişi işe alındı. Orada sayın belediye başkanımızın ortaya koyduğu kadın süpürgeci operasyonudur. 300 kadın işe alınmıştı. Bunu herkes iyi bilir. Bunu da belli metropol ilçeler ile sınırlı tutuldu. Hangi ilçelere ne kadar alınacağı ile ilgili rakamlar belirlendi ve bunu da ben yürüttüm. O CV’ler de onlar. Dolayısıyla orada ne tanıdık var ne başka bir şey. Kontenjan ve rakamları ben belirlemedim. Bilmeden sormadan eğer bir ithamda bulunuyorsanız açığa düşersiniz. Bizim anlımız ak omuzumuz dik. 300 kadın süpürgeciyi biz kadın istihdamını arttırmak için aldık. Benim 15 yıldır çalıştırdığım işletmem vardı, orayı kiraladığımda parti üyesi bile değildim. İhaleye girdik, meclis üyesi olduğum gün anahtarı bıraktım ve ceketimi alıp çıktım. Hala benim oradaki eşyalarım kullanılıyor. İzmir halkına da belediyeye de helal hoş olsun. Ben İBB ile ilgili hiçbir ticari iş yapmam, yapamam da.”

Özuslu, işe alınan kişilerin meclis üyesi olduğunda bıraktığı iş yerindeki çalışanların olduğunu belirterek, “İşe alınanlar, işsiz kalacaktı. İsimlerinin sayılmasına çok üzüldüm” ifadelerine yer verdi.