AK Partili Dağ: Bu kongre şahlanış kongresi!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, “Bugün 7'nci kongremiz önümüzdeki 20 yıl için müjde olacaktır.  Bu şahlanış kongresi, daha da büyüme ve gelişme kongresi… B güne kadar yaptığımız icraatlar ortada. Dünya zor bir dönemden geçiyor. Bizler yılların ve milletin partisiyiz. Böyle devam etmemiz gerekiyor” dedi.

Yerel Politika 24.03.2021 - 10:59 24.03.2021 - 11:03

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, AK Parti 7. Kongresi ile ilgili olarak katıldığı canlı yayında değerlendirmelerde bulundu. Kongreyi şahlanış kongresi olarak nitelendirdiklerini söyleyen Dağ, “Birinci kongre olduğunda AK Parti'nin kapatılıp kapatılamayacağı, 20 yıl sonra olup olmayacağı konuşuluyordu. İlk kongremiz olduğunda hizmetler konusunda sorunlar vardı. Bugün 7'nci kongremiz önümüzdeki 20 yıl için müjde olacaktır.  Bu şahlanış kongresi, daha da büyüme ve gelişme kongresi… Bugüne kadar yaptığımız icraatlar ortada. Dünya zor bir dönemden geçiyor. Bizler yılların ve milletin partisiyiz. Böyle devam etmemiz gerekiyor” dedi.

BAZI KONULARDA KARAR VERİRKEN KARŞIMIZDA OLUŞAN BLOĞU DA DÜŞÜNEREK DAVRANIYORUZ
Ankara ve İstanbul seçimlerinin kaybedilmesinin ardından Millet İttifakı Bloğu’nda “iktidar olma umudu” doğduğunu belirten Dağ, “Bazı konularda karar verirken karşımızda oluşan bloğu da düşünerek davranıyoruz. İstanbul ve Ankara seçimleri sonrasın karşımızdaki bloğun ‘acaba bir netice alabilir miyiz’ diye düşündüğünü görüyoruz. Bu kongre ile 1,5 yıl süre zarfından kimseyi küstürmeden ve kenara bırakmadan, değişimi sağlayarak devam edeceğiz” dedi.

İNSANLARI LİYAKAT SEVİYESİNE GÖRE DEĞERLENDİRMEK LAZIM

Yeni yönetimde Millet İttifakı’nda bulunan ya da muhalif bazı kesimlerden isimlerin yer alıp almayacağı sorusuna yanıt veren Dağ, “ Bugün AK Parti'nin kendisi Türkiye'nin büyük bir kesimini kapsayan bir kesim. AK Parti'nin içinde milliyetçi vatandaşlarımız da milliyetçiler de liberal düşüncede olan vatandaşlarımız da Alevi, Türki Kürt kardeşlerimiz de var. İnsanları liyakat seviyesine göre değerlendirmek lazım.  Siyasi partilerde bu şekilde yönetim tarzları olur” dedi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@