AK Partili İnan'dan Kılıçdaroğlu'na sert çıkış

AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Eyyüp Kadir İnan Kılıçdaroğlu’nun seçildiği şehri bile tanımadığını ifade etti ve “Alsancak'a bıraksak tek başına Bornova’ya gidemez'' dedi.

Yerel Politika 26.09.2021 - 09:59 26.09.2021 - 10:38

 AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Eyyüp Kadir, AK Parti İzmir'de 30 ilçede eş zamanlı düzenlenen ilçe danışma meclisleri kapsamında, Konak İlçe Danışma Meclisi Toplantısında konuştu. Muhalefeti, 90’lı yılların siyaset anlayışını devam ettirdiğini ifade eden İnan, son günlerde yaşanan yurt polemiğine değindi: “2002 yılında ülkede yaklaşık 100 bin kapasiteli yurt vardı, şu an ise bu rakam 1 milyonun üzerinde çıkmış durumda. Ayrıca ranzalı eski ve köhne sistemden ikili ve üçlü bazalı sisteme geçildi. Şu an yurtlar 4 ve 5 yıldızlı otel seviyesindedir. Muhalefet, zorlama eylemlerle okul önlerine teşkilatını taşımakla uğraşmasın, buradan onlara iş çıkmaz.”

Kılıçdaroğlu’nun yerine getiremeyeceği vaatlerle komik duruma düştüğünü dile getiren İnan “Gençlerimiz sözünde duran, icracı, iç ve dış politikada ülkesinin ve milletinin menfaatini koruyan Recep Tayyip Erdoğan’la yol yürümeye devam edecektir. Kılıçdaroğlu’nun akla ve mantığa sığmayan vaatlerine milletimizin karnı toktur. Kendilerinin Cumhurbaşkanı adayı yaptıkları isim ne demişti: “çıkmışsın yenmiş, yenmişte yenmiş”. İnşallah, milletimiz 2023 seçimlerinde kendisine bir yenilgi daha yaşatacaktır” dedi.

Ana Muhalefet Daha İzmir’e Hizmet Edemiyor!

Ana muhalefet liderinin İzmir’i dahi hizmet edemediğini belirten İnan, “Milletvekili seçildiği ve Büyükşehir’in ellerinde olduğu bir yerde dahi sorunlarına somut çözüm önerileri üretemiyor. Sn. Kılıçdaroğlu sel ve su baskınlarında şehrimize geldi ve hemşerilerimizin tepkileriyle karşılaştı. İnsanlar 30 yıldır bu şehri yöneten köhneleşmiş zihniyete tepkisini koyarken Sayın Kılıçdaroğlu Ankara’ya gidip hiçbir şey olmamış gibi hayatına devam etti. Daha kendi seçim bölgesine hizmet edemeyen turist vekil çıkıp ülkenin sorunlarına çözüm üreteceğim diyor. Seçildiği şehri tanımayan bir adam bu ülkeye ne verebilir ki. Kendisini Ballıkuyu’ya bıraksak Alsancak'a gidemez, Alsancak’ta bıraksak Bornova’ya gidemez.  Gençler bu vaatleri yemez” dedi.

Soyer’e Çağrı: Samimiysen Deniz Manzaralı Şatonu Tahsis Et!

Son dönemde gençlerin siyaset malzemesi haline getirilmesinin yanlış olduğunu söyleyen İnan, “Maalesef İzmir’in CHP’li milletvekilleri toplumda olumsuz bir algı oluşturmak için minibüslerine doldurdukları partililerini üniversite öğrencisi imiş gibi çeşitli eylemlerde kullanıyorlar. Biz buradaki kurguyu anlayamayacak kadar saf değiliz, karşınızda AK Gençlik var. ” diyen İnan, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Tunç Soyer’e buradan seslenmek istiyorum, Çav Bella şarkılarıyla makama oturduktan sonra ilk icraatı deniz manzaralı şatoyu kendisine tahsis etmek oldu. Eğer gerçekten üniversite öğrencilerini düşünüyorsa bu şatosunu öğrencisi ve gençlere açsın.”

İnan: “Muhalefetin her konuda olduğu gibi bu konuda da samimiyetsizdir. Biz gençlerimiz için Göztepe Stadını Yaptık, 6 Kasım’da Cumhurbaşkanımızın katılımıyla Alsancak Stadı’nı açıyoruz. Kampüse yakın değil Kampüsün içinde binlerce yataklı yurtlar kazandırdık. Sayın Soyer İzmir’e tek bir yataklı yurt kazandırdı mı? tabii ki hayır! Çünkü onlar icraat değil istismar ve yalan siyaseti yapmaktan başka bir şey bilmezler” dedi.

İcraatlarımızı Daha Çok Anlatmamız Lazım

Konuşmasının son bölümünde teşkilata yönelik mesajlar veren İnan, sözlerini şu şekilde tamamladı: “İcraatlarımızı daha çok anlatmamız gerekiyor. Bunun için teşkilatımıza büyük görevler düşüyor.  Genel başkanlığım sonrası 37 il ve birçok ilçeye gittim. Özellikle İstanbul’da Fatih, Beyoğlu ve Üsküdar gibi ilçelerimizde AK Partili belediyelerin ilçelerimize kazandırdıkları gençlik merkezlerini görünce şehrim adına gerçekten üzüldüm. İzmir İl Gençlik Kolları Başkanlığımda çok istediğim bir projeyi hayata geçirecek olmanın sevincini yaşıyorum. Alsancak Stadı’nın yanında bulunan eski tekel depoları, Kültür ve Turizm Bakanlığı’mız tarafından gençlerin kullanabileceği muazzam bir gençlik merkezlerine dönüşecek.  Bunlar bizim yerelde muhalefetken yapacaklarımız. İnşallah, önce 2023’te Cumhurbaşkanımızı tekrardan seçtirecek ve sonrasında 2024 Yerel Seçimlerinde Konak’ı AK Belediyecilikle tanıştırarak hizmetlerimizi yerel iktidarımızda arttırarak yapmaya devam edeceğiz.”

Yorumlar