AK Partili Kaya CHP İzmir milletvekillerine seslendi

Eski kurşun fabrikasın'daki radyasyon tehlikesi insan sağlığını tehdit ederken, bir süre önce Gaziemir Belediye Başkanı tehlike için eylem başlatmıştı

Güncel 25.08.2021 - 18:52 25.08.2021 - 22:40

“İzmir’in Çernobili” olarak adlandırılan Gaziemir Emrez'deki nükleer kalıntılarının yer aldı eski kurşun fabrikasıyla ilgili tartışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Son olarak AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in eski kurşun fabrikasıyla ilgili yaptığı bir açıklamayı paylaşarak CHP İzmir milletvekillerine seslendi.

AK Partili Kaya açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"CHP İzmir Milletvekillerine "Tunç Soyer'in beyanlarını esas alıp açıklama yapmayın, sizi boşa düşürür ve taca çıkartır" demiştim. CHP'li Soyer, CHP İzmir Milletvekili Sayın Murat Bakan'ın Gaziemir'deki kurşun fabrikası ile ilgili açıklamalarını işte böyle boşa düşürüyor.

CHP İzmir Milletvekili Sayın Murat Bakan, "Eğer nükleer atıklarla ilgili sorumluluğu vereceklerse yerel yönetimlere, biz üstesinden geliriz. Biz zaten devleti yönetmeye talibiz" diyor. Cevabı CHP'li Soyer veriyor; "Bu iş bizim boyumuzu aşar."

Çevreyi kirletenlere ne CHP'li Büyükşehir Belediyesi ne de ÇMO tek laf etmiyor. ÇMO, 2007'de düzenlediği çevreye duyarlılık etkinliğine çevreyi kirleten bu firmayı sponsor yapıyor. CHP'li Büyükşehir Belediyesi 2007'de bunlara işyeri açma ve çalışma ruhsatı veriyor.

Partisinin son Cumhurbaşkanı adayına, "Ben İzmir'in seçilmiş belediye başkanıyım" diye 'racon' kesen CHP'li Soyer, Gaziemir Kurşun Fabrikası meselesinde "yetkililere sesleniyorum" diyerek adeta İBB Başkanı gibi değil, Kanarya Sevenler Derneği Başkanı gibi hareket ediyor.

Biz bu meselenin durarak değil, herkesin elini taşın altına koymasıyla çözülebileceğini belirttik. Duran adamlarla işimiz olmaz, ancak İzmir için elini taşın altına koymaya niyetli herkesle bir araya gelmeye, çözüm için ortak hareket etmeye hazırız."

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@