AK Partili Sürekli'den Büyükşehir'e su zirvesi tepkisi: Havanda su dövmeye devam ediyor!

AK Partili Sürekli sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile CHP’li belediyelerin katıldığı su zirvesini sert bir dille eleştirdi;

Yerel Politika 23.03.2021 - 10:05 23.03.2021 - 10:05

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen “Kentlerde Sürdürülebilir Su Politikaları Zirvesi” AK Parti cephesinden tepkiler gelmeye devam ediyor. 22 CHP’li belediye başkanının katıldığı ve manifesto imzaladığı zirveyi eleştiren AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, İzmir Büyükşehir Belediyesi ‘Su ve Küresel Isınma’ konusunda yıllardır; sempozyum, kurultay, yol haritası ve manifesto derken, bir arpa boyu yol alamadı. 2008 yılında yaptıkları su zirvesi, 2016’da küresel ısınma kurultayı, 2017’de başladıkları ‘İklim değişikliğine dirençli bir kent yaratma’ projeleri, belediyenin tozlu raflarında öylece duruyor! Ama onlar halen, salon toplantıları düzenleyerek, havanda su dövmeye devam ediyor!” dedi.

 “İzmir Büyükşehir Belediyesi ‘Su ve Küresel Isınma’ konusunda yıllardır; sempozyum, kurultay, yol haritası ve manifesto derken, bir arpa boyu yol alamadı. Şimdi de ülkeye yön vermeye çalışıyor! Anlaşılan; yine, yeniden tartışmak kolaylarına geliyor!

2008 yılında yaptıkları su zirvesi, 2016’da küresel ısınma kurultayı, 2017’de başladıkları ‘İklim değişikliğine dirençli bir kent yaratma’ projeleri, belediyenin tozlu raflarında öylece duruyor! Ama onlar halen, salon toplantıları düzenleyerek, havanda su dövmeye devam ediyor!

İzmir’in ciddi boyutta su kaçağı, alt yapı sorunu ve yıllardır iklim değişikliğine dirençli bir kent yaratacak yerel idare sorunu vardır! Bugün, yaptıkları da; hizmet ve yatırım üretmeden, sorunun çözümünü ötelemekten başka bir şey değildir!”

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@