Ak Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli katıldığı bir canlı yayında hedefine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i aldı. Sürekli, Büyükşehir Belediyesi'nde terör iltisaklı çalışanlar olduğunu ileri sürdü.

Katıldığı televizyon programında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer’i eleştiren Sürekli, "Belediye başkanının cemrelerinden biri de ulaşımla ilgili idi, bin gün geçti, hiçbir şey yok. Battı çıktı vaatlerinden vazgeçti. Neymiş maliyetmiş. Siz bunu ön göremediniz mi? Vaat verirken bol keseden atıyorlar. Biz bu filmi 10 yıl Seferihisar'da seyrettik, iflas etti belediye, büyük borçla devretti ve belediyenin gayrimenkullerini sattı. Aynı şey Büyükşehir'de devam ediyor, 12 milyarı geçti borcu, devraldığında 3 milyardı. Bunun yanında bine yakın gayrimenkul satıldı. Ortada somut olarak hiçbir proje yok. Biz İzmir'de kentsel dönüşümde özellikle depremden sonra müthiş bir sıçrama yaptık. 1 buçuk yılda İzmir'de 5 bin konutu teslim ediyoruz. Sadece depremin olduğu yerde. 2 milyar 250 milyon maliyet. Depremin yaraları büyük ölçüde sarıldı, vatandaşlarımızın bazı talepleri var, onlar üzerinde de çalışıyoruz. Başta yerel idare ile uyumla çalıştık ama daha sonra siyaset yaptı. Depremzedeler dernek kurdu, Büyükşehir onlar üzerinden siyaset yapmak istiyor ama biz buna müsaade etmiyoruz, dernek de etmiyor. Biz 20 yılda 20 bin konut yaptık, bunlar kaç konut yaptı, kentsel dönüşüm yetkisi bunlarda" şeklinde konuştu. 

Gözden kaçırmayın

Sındır: Üreticilerimizin bir yıllık emeği gasp ediliyor Sındır: Üreticilerimizin bir yıllık emeği gasp ediliyor

"Terör iltisaklı çalışanlar iddiaları var"

AK Partili Kerem Ali Sürekli, "İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde terör iltisaklı çalışanlar olduğuna ilişkin duyumlar aldık. Bu tip duyumlar geliyor. Sonradan ilişiği kesilenler oldu. İddialar var dışarıda, bu konuda inceleme yapılmalı, şu ana kadar inceleme yapılmadı ama bize gelen iddialar ve duyumlar var" dedi.  

"Çeşme projesi yapılsın diye yanıp tutuşuyor"

Sürekli, konuşmasını "Çeşme'de mükemmel bir proje var. Bakanımız, odalar, STK, sendikalarla ortak akılla yürütülüyor. Çeşme ve Büyükşehir Belediyesine defalarca sunumlar yapıldı. Soyer oralarda ufak tefek çekinceler dışında bir şey söylemiyor, projeyi destekler gözüküyor, sonra gidip dava açıyor. Bu nasıl iki yüzlü bir tavır. Bunu anlamak mümkün değil, içeride destekliyor, sadece şunu düzeltin diyor. Bakan da düzeltelim diyor, ardından çıkıp biz bunu yaptırmayacağız diyor. Çeşme Belediye Başkanı bu proje yapılsın diye yanıp tutuşuyor" sözleriyle noktaladı.