Akhisar Belediye Başkanı'nın maaşı burs oluyor

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu ve başkan yardımcılarının maaşları Akhisarlı üniversite öğrencilerine burs oluyor.

Eğitim 13.09.2021 - 16:24 13.09.2021 - 16:30

Belediye Başkanı olmadan önce de öğrencilere burs verdiğini belirten Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, buna ek olarak 31 Mart seçimlerinin ardından aldığı karar doğrultusunda belediye başkanlığı ve belediye başkan yardımcıları Tuncay Engin, Ekrem Kayserili, Ahmet Tınazlı ve Bedri Türk’ün de maaşlarının büyük bölümünün öğrencilere burs olarak verileceğini açıkladı.

BAŞVURULAR BAŞLADI, KURALAR CANLI YAYINDA ÇEKİLECEK

60 öğrenciye verilecek burslar için Akhisar Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne üniversite öğrencilerinin bizzat başvuru yapması gerekiyor. 17 Eylül 2021 Cuma gününe kadar yapılabilecek başvuruların ardından 27 Eylül 2021 Pazartesi günü sosyal medya üzerinden yapılacak canlı yayında kura çekimi yapılacağı kaydedildi.

Akhisar Belediye Başkanlığının verdiği karşılıksız eğitim bursu; Akhisar ilçe sınırları dahilinde ikamet eden, üniversitede eğitim gören öğrencilere yönelik olacak. Yapılacak değerlendirme sonucunda burs almaya hak kazanacak öğrencilere, 8 ay boyunca maddi destek sağlanacak.

Eğitime hizmetlerine büyük önem ve öncelik verdiklerini vurgulayan Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu “Gençlerimizin eğitimine destek olmaya devam ediyoruz. Üniversite öğrencilerimizin eğitimlerine destek olmak adına başlattığımız eğitim bursu için 17 Eylül’e kadar belediyemize başvuru yapabilirsiniz. Yapılacak çekilişle burs kazananlar canlı yayında belli olacak. Şimdiden, yeni eğitim öğretim yılında tüm gençlerimize başarı ve zihin açıklığı diliyorum. Geleceğimizi aydınlatacak gençlerimizin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Akhisar Belediye Başkanı ve Başkan Yardımcılarını maaşı burs oluyor-gazete-yenigun

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@