İzmir ve Manisa’dan geniş bir katılımın gerçekleştiği Alaşehirliler Kültür ve Dayanışma Derneği’nin (ALADER) toplantısında birlik mesajı verildi.

Alaşehirliler Kültür ve Dayanışma Derneği’nin(ALADER) İzmir Bayraklı’daki toplantısına Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu, Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu ve eşi Senem Öküzcüoğlu, İzmir Kent Konseyi Başkanı Nazik Işık, İzmir Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nevin Öğütçen, Ege Giyim Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Ertuğrul başta olmak üzere yaklaşık 500 kişi katıldı.

İHTİYAÇ OLAN HER YERDEYİZ

Alaşehir ve İzmir arasında köprü kurarak hemşehrilerinin sesini duyurmak için çalışmalar yürüttüklerini belirten ALADER Başkanı Adem Karcı, “Pandemi döneminde geniş katılımlı çalışmalar yapamadık. Salgın bizi bir an bile durduramadı. Bizlere en fazla ihtiyaç duyulduğu anda hemşehrilerimizin yanında olduk. 1355 erzak kolisi dağıttık, 533 çocuğumuz ve annesini giydirdik, üniversiteli yetim ve öksüz 14 kızımıza burs sağladık, elektrik su faturasını ödeyemeyen bazı vatandaşlarımıza destek olduk. Çok sayıda ziyaret gerçekleştirdik. 29 Ekim 2021 tarihinde Cumhuriyetimizin 98. Yılını atamızın huzurunda kutlamak için Anıtkabir’e gidiyoruz”dedi.

ALADER 2