Alişan, kaporasını alıp iptal ettiği konserde kendisinin yerine sahne alacak ünlünün "Konserden önce paramı verin!" tepkisiyle karşılaştığını açıklamıştı.

Geçen yıl kardeşi Selçuk Tektaş'ın vefatının ardından çalışmaya ara veren Alişan, kaporasını alıp iptal ettiği konserde kendisinin yerine sahne alacak bir ünlünün "Konserden önce paramı verin!" tepkisiyle karşılaştığını açıklamıştı. Söz konusu kişinin İzzet Yıldızhan olduğu ortaya çıkmıştı.

Önceki gün Etiler'de görüntülenen Alişan, muhabirlerin, "İzzet Bey mekanın sizinle anlaştığını bilmediğini söylemişti" sözlerini hatırlatması üzerine "Külah varsa ona anlatsın" şeklinde karşılık verdi
Habertürk'ten Tolga Aslan'ın haberine göre; Alişan, önceki gün oğlu ve yeğenleriyle birlikte alışveriş turundaydı. Karne tatili sonrası Burak, Eyşan ve Ceylan'a hediye alan ünlü şarkıcı, gazetecilerle de sohbet etmeyi ihmal etmedi.
Alişan'ın oğlu bir anda muhabirlerin mikrofonlarına Tan'ın 'Yalan' adlı şarkısını söylemeye başladı. Ünlü sanatçı da "Tan'dan daha güzel söylüyor." diyerek yakın arkadaşına takıldı. 


"BİZİM ZAMANIMIZDA BÖYLE DEĞİLDİ"

Oyunculuğa tekrar dönmek istemediğini söyleyen Alişan, "Bizim zamanımızda çalışma şartları böyle değildi. Şimdi şartlar bayağı zor, ben şu an şarkıcılık ve program sunuculuğu ile devam ediyorum. Eşim Buse yakın zamanda bir proje ile ekranlara dönecek." ifadelerini kullandı.


'PARA' POLEMİĞİ

Alişan, geçen sene temmuz ayında kardeşi ve aynı zamanda menajeri olan Selçuk Tektaş'ı, koronavirüs nedeniyle kaybetmişti. Kardeşinin vefatıyla sarsılan ve sahnelere bir süre ara veren sanatçı, kaporasını alıp iptal ettiği sahnesi için ismini açıklamadığı bir ünlünün "Konserden önce paramı verin!" şeklindeki tepkisiyle karşılaştığını açıklamıştı. O kişinin daha sonra İzzet Yıldızhan olduğu ortaya çıkmıştı.


"BIKTIM BU KONULARDAN"

Sosyal medyadan bir dönem yakın arkadaşı olduğu Yıldızhan'ı silen şarkıcı, artık aralarının açık olduğu yönündeki sorulara ise, "Arkadaşlar artık polemik falan istemiyorum. Bıktım bu konulardan gerçekten." yanıtını verdi. Alişan, daha sonra muhabirlerin, "İzzet Bey mekanın sizinle anlaştığını bilmediğini söylemişti." şeklindeki sözlerini, hatırlatması üzerine, "Külah varsa ona anlatsın!" ifadelerini kullandı.


"ÜZERİNE DÜŞEN HER KAR TANESİ BENİ KAHREDİYOR"

Öte yandan kardeşinin yokluğuna alışamayan Alişan, geçtiğimiz günlerde İstanbul'da etkili olan kar yağışında evinin bahçesinde yürüyüş yaparken duygusal bir yazı kaleme almıştı.

Ünlü isim, "Eskiden çok severdim ama şimdi sen o toprağın altında yatarken, üzerine düşen her kar tanesi beni kahrediyor. Sensiz alışmak istemiyorum ne kışa ne de yaza..." mesajıyla yürekleri burkmuştu.

ALİŞAN BİR KEZ PSİKOLOJİK YARDIM ALDIM-yenigün

Gözden kaçırmayın

Mehmet Günsür'den yeni film Mehmet Günsür'den yeni film


"BİR KEZ PSİKOLOJİK YARDIM ALDIM"

Daha önce kardeşinin vefatının ardından yaşadığı zor günleri anlatan Alişan, ailece çok sarsıldıklarını ve ağladıklarını ifade etmişti.

Annesi Suzan Tektaş'ın son durumdan da bahseden ünlü şarkıcı, "Psikolojik yardım aldınız mı?" sorusuna, "Annemi bir kez zorla psikoloğa götürdük ama yapacak bir şey yoktu." şeklinde yanıt vermişti. Alişan, kendisinin de bu süreçte birkaç kez psikolojik yardım aldığını sözlerine eklemişti.

"YANLIŞ ANLAŞILIR DİYE GÜLMEKTEN ÇEKİNİYORUM"

Selçuk Tektaş'ın acısını atlatamayan şarkıcı, "Yanlış anlaşılır diye gülmekten çekiniyorum. Hayat devam ediyor, ayakta kalmak zorundayım." demişti.

ALİŞAN'I İSYAN ETTİREN İDDİA

Alişan, ayrıca yeğenlerine kol kanat germeye ve sahip çıkmaya devam ediyor. "Onlar artık benim çocuklarım." diyen Alişan söylediğini de yapıyor ve yeğenleriyle yakından ilgileniyor. Hatta oğluyla aynı okulda okuyan iki yeğenini bizzat okula bırakıp alıyor. Ancak ünlü şarkıcı hakkında geçtiğimiz aylarda bir iddia ortaya atılmıştı.
Sanatçının yeğenlerini okula almak için gittiği okulda park krizi yaşandığı ileri sürülmüştü. Okul çıkış saatinde park edecek yeri olmayan Levent'teki bir özel okulun hemen önünde Alişan'ın şoförü tarafından trafik konisi konarak, ünlü şarkıcıya özel yer tutulduğunu gören velilerin bu duruma tepki gösterdiği iddia edilmişti.


"KİMSEDEN AYRICALIK İSTEMEDİM"

Basına yansıyan haberlerin ardından Alişan, suskunluğunu bozmuştu. "Ne özel park alanım var, ne de şoförüm!" diyen ünlü şarkıcı, kimseden ayrıcalık istemediğini de belirtmişti.

Şarkıcı, tepkisini şu ifadelerle dile getirmişti:

Ne kadar büyük bir haber, ne kadar büyük bir yanlış. Alişan yeğenlerini almaya gitmiş de, özel park yeri kullanmış! Herkesin her gün park ettiği yere 'Boş' diye park etmeye çalışmak büyük bir ayrıcalık ve yasadışı bir şey! Gerçekten bunu haber yapmak da büyük bir haber başarısı! Bu mübarek kandil günü bunu haber yapıp, altına da vicdandan, merhametten, nasibini almamış herkesi Allah’a havale ediyorum... Biz acımızı sarmaya çalışıyoruz. Lütfen beni ve ailemi rahat bırakın... Ben ne kimseden ayrıcalık, ne de başka bir şey istiyorum... Ne özel park alanım var, ne de şoförüm... Sadece amacım yeğenlerimi okuldan almak, her anne-babanın yaptığı gibi... Ben kardeşimi kaybetmişim acıların en büyüğünü yaşamışım, yapacağınız hiçbir şey beni yaralamaz, üzmez ama bu kadar merhametten, anlayıştan yoksun insan olması!