Almanya'da yaşayan iş insanı Sinan Nazerzadeh, İzmir için yatırım sinyali vererek "İzmir, otomobil sektörü için bulunmaz bir şehir. Bu konuda merkez olabilir. Sektörün temsilcileri Ege ve özellikle İzmir’e yoğun bir yatırım yapmalılar." dedi.

Almanya’da Mercedes Benz’in bayiliğini yapan iş insanı Sinan Nazerzadeh, hem Türkiye hem de İzmir’deki otomobil sektörüne ilişkin değerlendirmelerde bulundu, yatırım sinyali verdi.

“İzmir, otomobil sektörü için bulunmaz bir şehir” diyen Sinan Nazerzadeh, “Bu konuda merkez olabilir. Sektörün temsilcileri Ege ve özellikle İzmir’e yoğun bir yatırım yapmalılar. Yatırımın öncülüğünü biz yapmak istiyoruz” diye konuştu.

Gözden kaçırmayın

Ekonomide yoğun hafta: Gözler faiz kararında Ekonomide yoğun hafta: Gözler faiz kararında

EN DİKKAT ÇEKEN ŞEHİR
Sektördeki gelişmeleri de yakından takip ettiğini dile getiren Sinan Nazerzadeh, “Özellikle lüks araçlara yönelik bir ilgim olduğu için otomobil sektöründe önemli çalışmalar içerisinde bulundum. Fakat daha fazlasını yapmak her zaman çok önemli. Bu nedenle otomobil sektörüne dair çalışmalarımı titizlikle yürüttüğümü söyleyebilirim. Ege şeridini incelediğimde pazar olanakları ve hedef kitle uygunluğu olarak en dikkatimi çeken şehir İzmir oldu. Anadolu’ya yapmayı planladığım yatırımlardan birini İzmir için planladık” dedi. (Hürriyet)