Alsancak Stadı çimlerini bekliyor! Son ihale tamam

İzmir'de depreme dayanıksız raporu aldığı 2014 yılında kapatılıp, 2015'te yıkıldıktan sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından aynı yerinde yeniden inşa edilen Alsancak Stadı'nda son adım da atıldı. UEFA standartlarında yeniden yükselen Alsancak Stadı'nın tamamlanması için yapılan ikmal ihalesini yine aynı firma aldı. Çim saha, koltuk montajı, altyapı, ışıklandırma, elektronik bilet sistemi ve çevre düzenlemesi için gerçekleştirilen ihaleye 5 firmanın katıldığı öğrenilirken, inşaatı sürdüren ş

Spor 22.06.2021 - 10:47 22.06.2021 - 10:47

Dış cephesi siyah-beyaz renkte membran kaplamayla kapatılan Alsancak Stadı'nda seyirciler için yapılacak koltukların hangi renk ya da renklerde olacağına bakanlık karar verecek. Sözleşme imzalanmasının ardından zemin drenaj çalışmaları başlarken, İzmir'de geçen yıl açılan Göztepe Gürsel Aksel Stadı'nda olduğu gibi saha hibrit çim olacak. Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın yetkili firmaya stadın tamamlanması için 30 Ekim'e kadar süre verdiği bildirildi. Yüzde 90'ı tamamlanan stadyumunun yeni sezonda Süper Lig'e yükselen Altay ile 1'inci Lig'de yer alan Altınordu kulüpleri tarafından kullanılması bekleniyor.


130 MİLYON TL'YE MAL OLDU
Alsancak Stadı'nın yeniden yapımının yaklaşık 130 milyon TL'ye mal olduğu öğrenildi. İnşaat firması 2017 yılı nisan ayında yapılan ilk ihaleyi 54 milyon 880 bin TL bedelle aldı. Projeye ilave edilen ek alanların getirdiği ek maliyetler ve inşaat süreci içerisinde oluşan fiyat farkları nedeniyle ilk etapta 110 milyon TL harcama yapıldığı, son gerçekleştirilen 20 milyon TL'lik ikmal ihalesiyle rakamın 130 milyon TL'ye ulaştığı ifade edildi.Misafir seyirci için ayrılan güney kale arkası tribünü ilk projede yer almıyordu. 15 bin kişi kapasiteli yeni stadın 10 locası, 4 soyunma odası, 2 hakem ve 4 antrenör odasının yanı sıra UEFA ofisleri, 100 kişilik çok amaçlı salonu ve yeme-içme alanları bulunuyor. (DHA)

 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@