Altının tedavi edici özelliğinin çok az bilinmesiyle birlikte, hücre yenileme özelliklerine sahip olması ile birlikte güzelliğine ve bakıma önem veren kişiler için yeni bir cilt bakım sırrı olarak karşımıza çıkmaktadır. Altın içerikli maskeler uzun zamandır hayatımızda yer alıyorken şimdi ise altının kullanıldığı başka bir ürün karşımıza çıkmaktadır. Bu ürün ise altın sabun olarak adlandırılmaktadır.

Güzelliğimizin en önemli varlıklarından biri de, sağlıklı bir cilde sahip olmaktır. Bu sebeple de gereken çabayı göstermek, cildimize iyi gelecek yöntemleri ve ürünleri inceliyoruz. Bu yolda duyduğumuz yeni ürünlerden biri de altın sabundur. Yüzyıllar boyunca birçok alanda yararlı olan altın, cilt güzelliğinde de oldukça yararlı etkiler göstermeye başlamıştır. Özellikle hücre yenileyici etkisine sahip olması cilt bakımlarının aranan etkilerinden biridir.

Altın sabun, meyve gliserinli formülüyle çiçeklerden alınan yağlarından oluşturulan kompleksler, 24 ayara sahip kozmetik altın ve kök hücresinin de eklenmesiyle zenginleştirilmiş olan ve yüzde yüz el yapımı olan bir sabundur. Dermatolojik testler sonucu onaylanmış olan 24 ayarlık kozmetik altın; cildin parlaklığı ve güzelliği açısından oldukça etki gösteren bir kozmetik üründür. Sabunun içermiş olduğu altın, değerli etkilerini hızlı bir şekilde cildinizde göstermektedir. Cildin parlak görünmesini sağlarken kırışıklıkları ve çizgileri iyileştirmekte de etkilidir. Sıkılaştırma ve nemlendirme özelliği bulunmaktadır. Ciltte oluşan hasarları önemli derecede onarır. Tahriş olmuş cildi sakinleştirir ve yatıştırmada etkili görev görür. Kronik yaşlanma durumuyla savaşırken, cildin hücrelerinin yenilenmesinde etki gösterir.

Altın sabun faydaları nelerdir?

Altın sabunu, altının 4000 yıl öncesinde dahi güzellik amacıyla kullanılmasından yola çıkılarak kedine özgü bir şekilde yorumlanarak ortaya çıkmıştır. Altın sabun anti-aging, kırışıklık azaltma, cilt aydınlatma gibi durumlara oldukça iyi gelmektedir. Altın, cilt tarafından emilerek hücrelerin yenilenmesinde önemli bir rol oynamaktadır.

Cildi iyileştirirken aynı zamanda, güçlendirir ve cilt doğallığının geri alınmasına etki ettiği bilinmekte olan altın sabunun faydaları saymakla bitmez. Mükemmel derecede cilde temas ettiği andan itibaren kan dolaşımına etki eden altın sabun, cilt hücrelerinin uzun yıllar korunmasını sağlar, cildin parlaklığını artırır, kronolojik olarak yaşlanma ile savaşır.