Ampute Futbol Milli Takımı'ndan Manisa Belediyesi'ne ziyaret

Üst üste ikinci kez Avrupa şampiyonu olan Ampute Futbol Milli Takımı, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ü ziyaret etti.

Spor 29.09.2021 - 17:40 29.09.2021 - 17:45
İlginizi Çekebilir
Göztepe hırs küpü oldu

Göztepe hırs küpü oldu

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, makamında gerçekleştirilen ziyarette başkan Cengiz Ergün, Ampute Futbol Milli Takımı Teknik Direktörü Osman Çakmak ve sporcuları kutladı.

Teknik direktörü Çakmak, burada yaptığı konuşmada Cengiz Ergün'e bir şampiyonluk sözü verdiklerini anımsatarak, "Bugün söz verdiğimiz gibi Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı'mızla beraberiz. Takımım, federasyonum ve şahsım adına çok teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Milli takım kaptanı Bülent Çetin, bir sonraki hedeflerinin dünya şampiyonluğu olduğuna belirterek, "Avrupa Şampiyonası'nı kazasız belasız atlattık. Sonunda şampiyonluğu aldık. Şimdi yeni bir hedefimiz var. Ülkemizde yapılacak olan 2022 Dünya Kupası'nda şampiyon olarak bu branşta dünyanın en iyisi olduğumuzu göstermek istiyoruz. Başkanımıza söz verdiğimiz gibi, kupayı makamına getirdik. Destekleri için kendisine teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

Manisa'nın Köprübaşı ilçesinden olan ay-yıldızlı oyuncu Rahmi Özcan ise kenti temsil etmenin gururunu yaşadığını aktararak, "Manisalı olmam sebebiyle yaptığınız spor yatırımlarını biliyorum. Allah sizin gibi sporsever yöneticilerimizin sayısını daha da artırsın." değerlendirmesinde bulundu.

Başkan Cengiz Ergün de spora ve sporculara her zaman destek olduklarını vurgulayarak, "Kazandığınız bu şampiyonluk, çok önemli bir gün olan Gaziler Günü'ne denk geldi. O da ayrı bir anlam ifade ediyor. Bu şampiyonluğu bizlere hediye ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun." şeklinde konuştu.

Ergün, ziyarette sporculara Mesir Macunu ve Cumhuriyet altını hediye etti.

Ampute Futbol Milli Takımı Teknik Direktörü Osmak Çakmak ve sporcular, futbolcuların isimlerinin yazılı olduğu ay-yıldızlı formayı Ergün'e takdim etti. -AA

Yorumlar