İzmir’de özel bir anaokuluna giden 4 yaşındaki 3 çocuk, kaybolduktan 3 saat sonra kaldırımda yürürken bulunurken ailelerin şikayetçi oldu.

Bayraklı ilçesi Fuat Edip Baksı Mahallesi'nde bulunan özel bir anaokulunda iddiaya göre, yaz okuluna giden 4 yaş grubu 3 çocuğun, dün saat 11.40'ta kayıp olduğu anlaşıldı. 3 çocuğun kayıp olduğunun fark edilmesinin ardından anaokulu, çocukların bulunması için harekete geçti.

Seydikemer’de uyuşturucu operasyonu Seydikemer’de uyuşturucu operasyonu

3 saat sonra bulundular 

Bu sırada Çay Mahallesi'nde 3 çocuğun kaldırımda tek başına yürüdüğünü gören bir minibüs şoförü durumu polise bildirdi. Çocuklar ihbarın ardından kaybolduktan 3 saat sonra bulundu.

bayraklı anaokulu yenigün

"Peşini bırakmayacağız"

Çocuğu kaybolan ailelerden, şikayetçi olan anne Deniz Can Sunkur, "Bize haber vermediler. Bulsalar, teslim edip konuyu örtbas edeceklerdi. Şikayetçi olduk. Paramızı verip çocuklarımızı emanet ettik. Sorumsuzluk. Hukuki anlamda konunun peşini bırakmayacağız" dedi.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ailelerden gelen şikayet üzerine inceleme başlattı. Bu arada  çocukların bulunma anı bir iş yerinin güvenlik kamerası tarafından görüntülendi.