Atıcılar hedefi vurup hediyeleri kaptı

Atıcılar hedefi vurup hediyeleri kaptı

Atıcılar hedefi vurup hediyeleri kaptı

Atıcılar hedefi vurup hediyeleri kaptı
16 Mayıs 2018 - 13:17

Atıcılar hedefi vurup hediyeleri kaptı
Aşağı Nazilli Avcılık ve Atıcılık İhtisas Spor Kulübü Derneği’nin düzenlediği 4. Nazilli kurşun atış yarışması büyük katılımla gerçekleşti. Haluk Alıcık Poligonu’nda düzenlenen ve 350 yarışmacının katıldığı yarışmada dereceye giren ilk 10 kişiye plaket, madalya ve çeşitli ödüller verildi.   


Kulüp Başkanı Nuri Aksoy ve Dernek 2. Başkanı Ahmet Özkes'in öncülüğünde Haluk Alıcık Poligonu'nda gerçekleşen yarışmaya Nazilli’den 480 dernek üyesinden birçoğu başta olmak üzere Bozdoğan, Yenipazar, Köşk, Efeler, Söke, Kuşadası ve İzmir'den yarışmacılar katıldı. Katılımcıların 12 kalibre yivsiz av tüfeği ile 350 kişinin katıldığı yarışmada 40 metre mesafeden tek seferde 5 kurşun atıldı. İlk 10'a giren yarışmacıya Madalya verilen yarışmada ilk 3'e girenlere Kupa da verildi. Yarışmada 1'incilik ödülü Huğlu Koop Süper Poze, 2'ncilik ödülü Martin Yarı Otomatik, 3'üncülük ödülü Federal Tek Kırma Av Tüfeği, 4'üncülük ödülü ise Hatsan Havalı Tüfek oldu. 5'inciye Olta takımı, 6'ncıya Yelek, 7'nciye Fişek, 8'inciye T-shirt, 9'uncuya Bıçak ve 10'uncuya ise Köpek Maması hediye edildi.


  BOYALI ŞİŞELERİ VURDULAR
  Geleneksel hale gelen kurşun atış yarışmasında önceki yıllara göre değişiklik gerçekleştirildiğini söyleyen Dernek 2. Başkanı Ahmet Özkes; “Turnuvamıza dernek üyelerimizin yanı sıra çevre ilçeler ve İzmir’den katılım sağlayan atıcılık meraklısı ve av sever arkadaşlarımız katıldı. Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın destekleriyle oluşturulan poligonumuzda çeşitli düzenlemeler yaparak yarışmamıza ve atışlarımıza en uygun hale getirildi. Geçtiğimiz yıllarda yarışmalarımızda kağıt kullanıyorduk ve bazı itirazlar oluyordu. Bu yıl itirazları aza indirmek amacıyla boyalı şişe kullandık. Yarışlara hem renk, hem de güzellik kattı. Poligonumuzu önümüzdeki yıllarda daha güzel yaparak şenlik havasında geçmesi için çalışacağız. İnşallah dernek başkanımız ve yönetimimiz ile daha güzel çalışmalar yapacağız” diye konuştu.
  DESTEK PLAKETİ VERİLDİ
  Derneğe ve poligon alanı için verdiği desteklerden dolayı Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Dernek yönetiminde uzun yıllar görev alan ve verdiği hizmetler için Erhan Algan ile yarışmaya destek olan İtimat Av bayisi Yunus Ergin’e plaket takdim edildi.
  ALICIK, KARAVANA GEÇTİ
  Dernek yönetimi ve atıcıların ısrarı üzerine atış poligonuna geçen Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, 6 atış yaptı. 6 atıştan hiçbirinin hedefi bulamamasının ardından yarışmaya katılanların alkışlarıyla destek buldu. Alıcık, silahla arasının fazla olmadığını ifade ederek yarışmaya katılanlara başarılar diledi.
  İLK 10’A GİREN YARIŞMACILAR
  Yarışmada Mehmet Tuna birinci, Halil Bozdağ ikinci, Erdem Saralı üçüncü olurken, Ünsal Yaman dördüncü, Serdar Irmak beşinci, Nevzat Çetin altıncı, Yusuf Koç yedinci, Ali Tuncal sekizinci, Hasan Bektaş dokuzuncu, Murat Sağdıç onuncu oldu…

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Arslan Çiğli'nin desteğiyle yeniden aday
Başkan Arslan Çiğli'nin desteğiyle yeniden aday
Altay çıkış peşinde
Altay çıkış peşinde