Avrupa Karate Şampiyonası'nda erkekler kata finalinde milli sporcu Ali Sofuoğlu, altın madalya kazanarak Avrupa Şampiyonluğunu kazandı.

Avrupa Karate Şampiyonası'nda erkekler kata finalinde milli sporcu Ali Sofuoğlu, İspanya'dan Damian Hugo Quintero Capdevila'yı yenerek altın madalya kazandı.

Arkas Spor'a Avrupa'da Belçikalı rakip Arkas Spor'a Avrupa'da Belçikalı rakip

Bir altın madalya haberi de erkekler kumite finalinde 60 kiloda milli sporcu Eray Şamdan'dan geldi. Şamdan İtalya'dan Angelo Crescenzo'yu yenerek altın madalyayı boynuna taktı. 

Öte yandan kadın kumite 68 kilo finalinde milli sporcu Eda Eltemur, Slovakya'dan Miroslava Kopunova'yı yenerek altın madalyayı Türkiye'ye getirdi. 

eda eltemur yenigün

Erkekler kumite 75 kilo finalinde milli sporcu Erman Eltemur da İngiltere'den Brandon Brian Wilkins'i yenerek altın madalya kazandı.

erman eltemur yenigün

Eda Eltemur'un şampiyonluk sevinci

Kumite 68 kiloda altın madalya kazanan Eda Eltemur, "Mutluyum, beklediğim bir şampiyonluktu. İnanarak maça çıktım." dedi.

Şahinbey Spor Salonu'nda düzenlenen organizasyonun final maçında, Slovak Miroslava Kopunova'yı yenerek Avrupa şampiyonu olan Eda, ödül törenin ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, elde ettiği başarıdan dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Başarılarının devam ederek artmasını temenni eden Eda, "Geçen yıl kıl payı kaçan Avrupa şampiyonluğunu, bu yıl finale kalarak kazanmayı başardım. İnşallah devamı artarak gelecek. Geçen yıl da Avrupa Şampiyonası'ndaki ilk madalyayı ben kazanmıştım. Bu yıl güzel bir açılış yaptım." ifadelerini kullandı.

altın madalya

Erman Eltemur'un şampiyonluk sevinci

Kumite 75 kiloda altın madalya kazanan Erman Eltemur, "Çok mutluyum. Çok sevinçliyim. Uzun yıllar bireyselde beklediğim bir şampiyonluktu." dedi.