Axie Infinity, kripto para biriminin oyunla buluştuğu yerdir. Axie’nin misyonu, Blockchain teknolojisini kitlelere eğlenceli bir şekilde getirmektir. Ethereum (ETH) ağı üzerine inşa edilmiş, oynayarak kazanılan bir kriptodur. Kullanıcılar, Axie Infinity Shard tokenini (AXS) ve diğer oyun içi token olan Smooth Love Potion’u (SLP) çeşitli şekillerde kazanabilirler. Oyuncular token kazanmak için Pokemon’dan ilham alan bu evrende Axies üretir, yükseltir ve savaşırlar. 

Oyunu oynamak istemeyen yatırımcılar, merkezi olmayan borsalarda her iki tokeni da satın alabilirler. CryptoKitties (NFT çılgınlığına yol açan koleksiyonluk dijital kedi yavruları) gibi, Axies de sevimli dijital evcil hayvanlardır ve her biri benzersizdir. Ayrıca alınıp satılabilen, takas edilemeyen tokenlerdir (NFT’ler). Bugün mevcut olan en düşük fiyatlı Axies yaklaşık 200 dolar ve en pahalısı 300 ETH (neredeyse 550.000 dolar) karşılığında satıldı. 

Oyuna katılabilmek için üç Axies satın almanız gerekiyor. Kazanma potansiyeli, oyunu özellikle gelişmekte olan ülkelerde bu kadar popüler yapan şeydir. Ve yüksek katılım, Axie’nin etkileyici gelir akışlarını yönlendiren şeydir.