AYESOB'dan Nazilli'de aşure hayrı

AYESOB Muharrem Ayı için Nazilli’de 3 bin kişilik aşure hayrı düzenlendi. Vatandaşlar aşureden alabilmek için uzun kuyruklar oluşturdu.

Ege 02.09.2021 - 18:44 02.09.2021 - 18:48

Türkiye’de meydana gelen pandemi, yangın ve sel gibi afetlerin son bulması amacıyla AYESOB tarafından Efeler ve Söke’den sonra Nazilli’de 3 bin kişilik aşure hayrı gerçekleştirildi. Muharrem ayı nedeniyle geleneksel hale gelen ve Belediye Meydanı’nda yapılan hayra Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, AYESOB Başkanı Selahittin Çetindoğan, Esnaf Kefalet Kooperatifi Nazilli Başkanı Dursun Öztunç, Ülkü Ocakları Nazilli İlçe Başkanı Hüseyin Arıkan, oda başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Aşure hayrına vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken, Başkan Çetindoğan vatandaşlara kendi elleriyle aşure dağıttı.

“2 SENEDİR ÜLKE OLARAK ÇOK KÖTÜ GÜNLER GEÇİRDİK”

Yaptıkları hayrın hayırlara vesile olmasını dileyen Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Selahittin Çetindoğan, “AYESOB olarak Efeler, Söke ve Nazilli’de hayattan göçmüş esnaflarımızın ruhuna, işlerin açılmasına, artık kara günlerin bitmesi için Muharrem ayında bir aşure hayrı yapalım dedik. Allah kabul etsin. Ülke çok kötü günler geçirdik. Hala esnaflar üzerinden onun etkilerini atamıyoruz. Kuvvet Erim vekilimize de ilettim esnaf kredilerinin 6 ay daha ertelenmesi konusu. Haftaya Maliye Bakanı ile randevusu olduğunu bu konuyu da dile getireceğini ifade etti. İnşallah iyi sonuçlar çıkar. Vatandaş olarak biz bazı şeyleri çok çabuk unutuyoruz. Hiç kimse de maske, mesafe hijyen yok. Ölü sayıları da artıyor her geçen gün Allah korusun. Bu esnaf bir daha tekrar kapanmayı kaldıramaz. Lütfen esnaf olarak biz dikkat edelim, ardından vatandaşlarımız dikkat eder. İnşallah ülkemiz hep iyiye gider ve esnaflarımızın vatandaşlarımızın yüzü güler” dedi.

Yorumlar