CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu'nun eşi Tuba Torun'un kim olduğu en çok araştırılanlar arasında yer aldı. Peki Tuba Torun kimdir?

Sedat Peker'den art arda paylaşımlar Sedat Peker'den art arda paylaşımlar

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu'nun eşi Tuba Torun, sosyal medyada Erdoğdu'nun eski eşi tarafından paylaşılan ses kaydı skandalıyla gündeme geldi. Torun, paylaşılan kayıt sonrası araştırılmaya başlandı. Peki Tuba Torun kimdir? Nereli ve kaç yaşında? İşte yanıtı...

CHP Yüksek Disiplin Kurulu üyesi olan Tuba Torun yenigün


TUBA TORUN KİMDİR? 

Tuba Torun, 1987'de Kahramanmaraş'ta dünyaya geldi. Mersin Mehmet Adnan Özçelik Anadolu Lisesi'nden mezun olan Torun, lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde tamamladı. Kurumsal ve uluslararası hukuk gibi çeşitli alanlar olmak üzere Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Derneği'nin de avukatlığını yapan Torun, Sosyal Haklar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Çocuk Hakları Koordinatörlüğü, Kadın Meclisleri ve Kadın Adayları Destekleme Derneği üyeliği yapıyor.

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu'nun eşi Tuba Torun, yenigün


CHP Yüksek Disiplin Kurulu üyesi olan Tuba Torun, 2018 genel seçimlerinde CHP İstanbul Milletvekili adayı oldu fakat seçilemedi.