Ayşe Çınar’ın ’Monica Molina’...

Ayşe Çınar’ın 'Monica Molina' Sürprizi!

Akdeniz ve Latin müziği tınılarını taşıyan ‘Deniz Gibi Sev’ albümünün ikinci klibi “Kalbimin Çaresi” müzikseverlerle buluşuyor.

Ayşe Çınar’ın 'Monica Molina' Sürprizi!

Akdeniz ve Latin müziği tınılarını taşıyan ‘Deniz Gibi Sev’ albümünün ikinci klibi “Kalbimin Çaresi” müzikseverlerle buluşuyor.

Ayşe Çınar’ın 'Monica Molina' Sürprizi!
23 Ocak 2017 - 17:11

Naif ses tonu ile kendine hayran bırakan Ayşe Çınar ‘Deniz Gibi Sev’ albümünün ikinci klibini Noel Molina’nın bestelediği ve Monica Molina’nın ‘A Vida’ albümünde seslendirdiği ‘A Paso Lento’ şarkısının Türkçe versiyonu olan “Kalbimin Çaresi” adlı şarkıya çekti.

Klibin İspanya’da yapılan çekimlerinde dünyaca ünlü şarkıcı Monica Molina da Ayşe Çınar ile birlikte yer aldı.

Monica Molina klipte rol almasını “Ayşe’nin samimiyetini, heyecanını ve bu işe olan tutkusunu gördüm, şarkımın Türkçe yorumu da kulağımıza çok güzel geldi” diyerek anlatıyor.


Şarkının Türkçe sözleri Ender Gündüzlü ve Zafer Rengin Baykal’a düzenlemesi Erkin Hadimoğlu’na ait.

Yönetmenliğini İdil Dizdar ve Said Dağdeviren’in üstlendiği klibin çekimleri İstanbul, Kuzey Kıbrıs ve İspanya’da bir haftada tamamlandı.

Klip Ocak ayının son haftasında tüm müzik kanallarında izleyiciyle buluşacak.


AYŞE ÇINAR Hakkında

İzmir doğumlu Ayşe Çınar küçük yaşlardan beri müzikle iç içe bir hayat sürmenin hayalini kurdu. Kıbrıs’ta okuduğu yıllarda Beyhan Demirdağ ve Sabahat Tekebaş ile başladığı şan derslerine halen Gül Sabar ile devam etmektedir. Üniversite yıllarında solistlik yaparak katıldığı radyo ve televizyon programlarıyla müzik çalışmalarına devam eden Çınar, Kuzey Kıbrıs’taki Pazarlama Yüksek Lisansının ardından, 1997 yılında müzikle daha yakından ilgilenebilmek için İstanbul’a yerleşti.

Eş zamanlı olarak iş hayatında da kariyer yapan Çınar çalıştığı özel bir şirket için hazırladığı sahne performansı sırasında müzisyen Erkin Hadimoğlu ile tanıştı ve bu tanışma aynı zamanda ileride birlikte yapacakları müzikal çalışmaların başlangıcı oldu.

Ayşe Çınar müzik direktörlüğünü Erkin Hadimoğlu’nun yaptığı 2006 yılında yayınlanan “Geçmişten Geleceğe Yunus Emre” adlı albümde “Gel Tanış Olalım “ parçasının Almanca versiyonunu yorumladı.

Müzikal anlamda bir dönüm noktası olan bu karşılaşma sonrası birlikteliklerini özel hayatlarına da taşıyan çift, 2008 yılında hayatlarını birleştirdi. Çınar, yıllar içerisinde seslendirdiği jingle, dizi müzikleri, müzikal parçaları ve orkestra şarkıcılığıyla çalışmalarını sürdürdü. Ayşe Çınar, 2009 yılında özel bir televizyon kanalında yayınlanan “Maskeli Balo” dizisinin jenerik vokallerini ve “Başka Bir Hayat” şarkısını seslendirdi.

Diyarbakır Devlet Tiyatrosu için 2012 yılında hazırlanan “Oz büyücüsü” müzikal şarkılarını ve 2014 yılında “Rumuz Goncagül” müzikalinde yer alan “Bundan Sonra” şarkısını yorumladı.

Ayşe Çınar, 2014’te yıllar içinde yaptıkları şarkıları ilk albümleri olan “Deniz Gibi Sev”de toplamaya karar verdi. Albümde, ilginç bir tanışma hikâyeleri olan dünyaca ünlü sarkıcı Monica Molina’nın “A Paso Lento – Kalbimin Çaresi” adlı parçasını Türkçe ve İspanyolca yorumuyla, ilk defa, 2014 Ağustos ayında Harbiye Açık Hava Tiyatrosunda sürpriz konuk olarak birlikte seslendirdi.

Yıllardır üzerinde çalıştığı şarkılarını ilk albümü olan “Deniz Gibi Sev”de toplayan Ayşe Çınar, albümde büyük bir tesadüf eseri tanıştıkları dünyaca ünlü şarkıcı Monica Molina’nın “A Paso Lento – Kalbimin Çaresi” adlı parçasını Türkçe yorumuyla seslendirdi.

İlk albümü ''Deniz Gibi Sev'' de Erkin Hadimoğlu ile birlikte besteledikleri “Paramparça” şarkısı dışında; Erkin Hadimoğlu, Ender Gündüzlü, Noel Molina, Tolis Keklidis, Metin Yavuzer ve Zafer Rengin Baykal’ın bestelerinin yer aldığı toplam 10 şarkı ve Deniz Gibi Sev'in remix'i olmak üzere 11 şarkı bulunuyor.

Naif ses tonu ile kendine hayran bırakan Ayşe Çınar’ın Akdeniz ve Latin müziğinin tınılarını taşıyan ilk albümü ''Deniz Gibi Sev'' Pasion Turca etiketi ile müzik marketlerde.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
NSA'nın hackleme programı bilgisayar korsanlarının eline geçmiş
NSA'nın hackleme programı bilgisayar korsanlarının eline geçmiş
Mezuniyet sevincinin maliyeti düşündürüyor
Mezuniyet sevincinin maliyeti düşündürüyor