Ayta Sözeri Bodrum Antik Tiyatrosunu ölümsüz şarkılarla gazinoya çevirdi

Kerkisolfej Yaz Konseri kapsamında yaklaşık bir yıl sonra yeniden Bodrum Antik Tiyatro'da konser veren Türk müziğinin en başarılı seslerinden Ayta Sözeri, etkinlik alanını saatler öncesinden dolduran hayranlarını tam anlamıyla mest etti.

Magazin 21.07.2021 - 12:21 21.07.2021 - 12:21

Mesut Varlık / YENİGÜN - Konserin ilk bölümünde Türk sanat müziğinin seçkin eserlerine yer veren Sözeri ''Herkesin gönlüne taht kurmuş biri, bir paşası, bir sultanı vardır muhakkak... Bizim paşamız da Zeki Müren, nur içinde yatsın. Sevgi ve özlemle anıyorum.'' diyerek etkinlik alanında büyük bir alkış tufanı kopardı.

AYTA AĞLADI, BODRUM AĞLADI
Şarkı aralarında zaman zaman dinleyicileri ile sohbet eden Sözeri, seslendirdiği ''İkimiz Bir Fidanız'' adlı eserin ardından buğulu gözlerle ''Eskiden ailemle birlikte Almanya-Türkiye, Türkiye-Almanya arasında rahmetli babacığımın vazgeçemediği kasetleriyle dinlediğimiz bir şarkıydı.'' diyerek konseri takip eden hayranlarına duygu dolu anlar yaşattı. Bazı hayranlarının gözyaşlarını tutamaması karşısında bir kaç saniyelik bir sessizliğe bürünen başarılı şarkıcı, takip ışıklarının kapatılmasını isteyerek dolan gözlerini gizlemeye çalıştı.

İlk bölümü Gülse Birsel'in kendisine gönderdiği mesaj üzerine 'Bülent Özdemir'in ölümsüz bestesi ''Kaçak'' ile noktaladı.

Konserinin ikinci bölümün siyahın bir sahne kıyafeti tercih eden Ayta Sözeri, ritmi yükselterek Bodrum Antik Tiyatroyu coşturdu. Yaklaşık iki saat süren sahne performansını alkışlar eşliğinde noktalayan başarılı şarkıcı, seyircilerin yoğun isteği üzerine sahneye geri dönerek ''Yanayım yanayım'' şarkısına bis yaptı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@