Ayvalık Belediyesi Orhan Peker Sanat Galerisi, Sebahat-Cihan Şişman Güzel Sanatlar Lisesi Görsel Sanatlar Bölümü’nün Yıl Sonu Resim Sergisi’ne evsahipliği yaptı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı’nda Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’in açılışını yaptığı sergide Ayvalık’ın genç sanatçılarının eserleri binlerce kişi tarafından ziyaret edildi.

Sebahat-Cihan Şişman Güzel Sanatlar Lisesi’nin 10 – 11 ve 12 sınıflarındaki öğrencilerin yıl boyunca çalışmlarından yaklaşık 80 eser sergide sanatseverlerle buluştu.25 ahşap oyma ve kabartma eser de sergide yerini aldı. 12. sınıfların desen ve grafik alanındaki enstalasyon çalışmaları dahil tüm eserler sanatseverlerden tam not aldı.

Yeşilçamın efsane ismi Kadir İnanır kimdir? Yeşilçamın efsane ismi Kadir İnanır kimdir?

Ayvalık’a değer katan çalışmalar kapsamında her sene bir tema ile yola çıkan öğrenciler bu yıl Ayvalık’ın tarihi noktalarından Macaron sokaklarını canlandırdılar. Macaron’un tarihi evleri, yapıları ve sokaklarının resmedildiği eserler ödüle layık görüldü.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin sanata ve sanatçıya değer veren bir kent olarak, genç sanatçılarımızı, sanatçı adaylarımızı burada ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduklarını ifade etti. Başkan Ergin;Göreve geldiğimiz andan itibaren sanatı Ayvalık‘ın her noktasına yaymayı hedefledik. Bu hedefimizi gerçekleştirirken usta sanatçılarımızla birçok iş birliğimiz oldu. Bunun yanı sıra genç sanatçılarımızı da hiç yalnız bırakmadık. Orhan Peker Sanat Galerisi’nde genç sanatçılarımızın eserlerini beğeniyle ziyaret eden sanatseverleri görmek bizleri mutlu etti. Öğrencilerimiz de neredeyse ustalarını aratmayacak eserlerle ziyaretçileri buluşturdu. Ayvalık’ın geleceği gençlerimizin sanat üretimine katkı sağlamak, onlara her anlamda destek olmak bizim görevimiz. Ayvalık gençliğine yakışır bir sergi oldu, öğrencilerimizi daha iyi yerlerde görmeyi diliyoruz“ dedi.