18.03.2017, 07:31

Aziz Başkan spora da el at!

İzmir’in spor tarihimizde önemlibir yeri vardır. Futbolun ilk oynandığı kent olan İzmir’de neyazık ağızlarda sakız olan “Stat” artık gündemdeki yerinibile unutturdu, alt sıralara düştü!..
Düştü derken aklımageliverdi…
İzmir Büyükşehir Belediyespor’un İzmir SüperAmatör Ligi’nde mücadele eden futbol takımı da ligden düştü!..Maddi ve manevi güç verdiği ilçe belediyelerin futbol takımlarıüst liglere doğru emin adımlarla ilerlerken, hatırı sayılırbir bütçesi de olan İzmir Büyükşehir Belediyespor’un futboltakımının ligden düşmesi çok ilginç. İzmir BüyükşehirBelediyespor’un sadece futbol takımı mı?
Hayır!.. Takımsporlarında bu yıl inanılmaz bir iniş var… Türkiye ErkeklerBasketbol 2. Liginde mücadele eden takım play out’a kaldı.Düşmemek için mücadele ediyor.
Şimdi takım sporlarına birbakalım. Ampute futbol 2. Sırada, Bayan basketbol bölgesel ligdeplay offda, bayan hentbol takımı 6. Sırada, erkek hentbol 3.Sırada, tekerlekli basketbol takımı 11. Sırada (sondan 2.) Bayanvoleybol takımı 2. Ligde final grubunda.
Buz Hokeyinde YükselmeLiginde Batı grubunda 3 takım arasında 2. , Sualtı ragbisinde 4.,Zıpkınla Balık Avlamada 7. Oldu. Oysa ki, Bir zamanlar İzmirBüyükşehir Belediyespor tüm branşlarda zirvedeydi. HeleTekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Dünya Yenilmezlik Rekorukırmıştı, şampiyonluklara abone olmuştu… 35 aktif sporbranşıyla ilgilenen kulübün bireysel başarıları atletizm,okçuluk, tekvando, judo, badminton, eskrim, jimnastik branşlarındacılız bir ses olarak çıkıyor. Tabloya bakınca İzmir BüyükşehirBelediyespor Kulübü mazideki başarılı günlerini arar halegeldi. Biz İzmir Büyükşehir Belediyespor'u her branşta şampiyongördüğümüzden olsa gerek, içimiz "cız" ediyor! Budurum, kulübün yönetimini yeniden masaya yatırmanın zamanıgeldiğini de belgeliyor ama, bizim bilmediğimiz gerçekler varsa, oda başka!..
Yine de söylemek istiyorum: Aziz Başkan şu sporada bir el at!..


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@