''Fenerbahçe kopardı!''

''İtalyan yıldız aslan mı oluyor?''

''Kara Kartal’ın gündeminde çılgın golcü var.''

Bunlar geçtiğimiz yıllarda İstanbul medyasının atmış olduğu transfer döneminin klasik başlıklarından birkaçıydı.

Bu manşetler İtalya’nın asi futbolcusu Mario Balotelli için atılmıştı. Süper Lig’in yeni temsilcisi Adana Demirspor işi hiç uzatmadı ve yıldız Balotelli’ye imzayı attırdı.

Adana’ya gelişi büyük olay oldu Balotelli’nin. Adana Hava Limanı’nda yer yerinden oynadı. Taraftar ortalığı inletti. Ve Balotelli Adana’ya ayak bastı. 

Futbol hayatında attığı şık gollerden daha fazla saha dışında yaşadığı polemiklerle de gündeme geldi yıldız golcü. Hafızamda kalan en önemli olaylar; İtalya’da top koşturduğu yıllarda girdiği bir benzinlikte akaryakıt alan tüm insanların hesabını ödemesi, maç berabereyken kaleciyi geçip boş kaleye topu göndermemesi, evinde eğlenmek için havai fişek patlatmasından sonra evinde yangın çıkması ve havai fişek firmalarının reklam yüzü olması... Bunlar sadece devede kulak kalır cinsten olaylardı.

Türkiye’ye geldiğinde hem spor hem de magazin muhabirlerinin gözü İtalyan yıldızın üzerindeydi. Balotelli ve Samet Aybaba’nın arasında yaşanan soğuk savaş kısa sürdü ve savaşı Balotelli kazandı.

Adana Demirspor yönetiminin futbolcu tarafını tuttuğu ve Aybaba ile yollarını ayırdığı kulislerde hala konuşuluyor. Basına fazla yansımayan olaydan sonra Balotelli’den beklenen patlama İstanbul’da oynanan Beşiktaş maçında geldi.

Türkiye’de henüz sansasyonel bir olaya karışmayan Balotelli, kısa bir süre önce beklenilen sansasyonel hareketi yaptı. Önce herkes anlam veremese de daha sonra olayın iç yüzü meydana çıktı.

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, yorumculuk yıllarında İtalyan futbolcunun yapmış olduğu bir olay sonrası, ‘Ben olsam takımımdan kovarım, bu çocuğun beyni yok’ diye bir yorumda bulunmuştu. Beşiktaş-Adana Demirspor maçında Balotelli sonradan oyuna dahil olmuş ve attığı 1 gol 1 asist ile 3-0 geriye düşen takımı adına skoru eşitlemişti. Yıldız futbolcu attığı golden sonra, Beşiktaş yedek kulübesine dönüp, Sergen Yalçın’ın gözünün içine bakarak beynini göstermişti. Bu herkesin bildiği Mario Balotelli’ydi. Balotelli o yılı hiç unutmamış ve sanki bugünün gelmesini bekler gibi herkesin kafasının karıştığı bu hareketi yapmıştı. Uzun süre konuşulan bu olayın ardından sessizliğini ve sukünetini koruyan dünya yıldızı bakalım önümüzdeki günlerde oynanan mücadelelerde ve özel hayatında ne gibi sansasyonel hareketlere imza atacak.

“Umarım eğlenceli ve güzel olaylara imza atması dileğiyle”

Herkese mutlu haftasonları...

Sevgiler, saygılar...