Konak Belediyesi’nin iki yıl önce hizmete açtığı Konak Engelsiz Yaşam Köyü, Milli Eğitim Bakanlığı denetiminden tam not alarak çıktı.

Mili Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu denetlememesinden geçen Konak Engelsiz Yaşam Köyü Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, teftişe tabi tutulan tüm alanlarda başarılı bulundu. Eğitim öğretim ortamları ve faaliyetleri, yönetim faaliyetleri ile mali iş ve işlemlerine ilişkin denetlemenin yapıldığı merkez teftişten geçmesinin yanı sıra örnek uygulamalarıyla da göz doldurdu.  Konak Engelsiz Yaşam Köyü kampüsünde bulunan atölyelerde, Konak Halk Eğitim Merkezi’yle birlikte düzenlenen seramik, el sanatları, fotoğrafçılık, müzik, mum ve sabun üretimi gibi kurslar örnek uygulama olarak gösterildi. Öte yandan, merkezin engelli bireylerin ailelerine yönelik çalışmaları da övgü aldı. Teftiş raporunda aile eğitim programlarının ve danışmanlık hizmetinin düzenlediği vurgusu yer aldı. Konak Engelsiz Yaşam Köyü için “En mutlu olduğum, en haz veren hizmetimiz” diyen Başkan Batur, merkezin başarılı çizgisinden her zaman emin olduklarını vurguladı.

"Efes Selçuk’ta ‘Sivas Katliamı’ Sessiz Yürüyüş İle Anıldı" "Efes Selçuk’ta ‘Sivas Katliamı’ Sessiz Yürüyüş İle Anıldı"

Başarı tescillendi

“Burada hemen her gün bir çocuğumuzun daha hayata sarıldığını, gülen gözlerle bizlere baktığını görüyoruz. Bu, bana, bir belediye başkanı olarak, her şeyden çok mutluluk veriyor. Kentsel dönüşüm başta olmak üzere altyapı hizmetleri, yol, kaldırım, tesisler yapmak zaten görevimiz. Hepsini özenle yapıyoruz ve Konak için en iyi şekilde hizmet üretme gayretindeyiz. Ama Engelsiz Yaşam Köyümüz bizim gözbebeğimiz. Burası umudun yeşerdiği, her zaman iyilikle devam eden bir yer. Burada her şeyin dört dörtlük olması için gayret ediyoruz. Engelsiz Yaşam Köyümüzün başarılı çizgisinden her zaman eminiz. Bu başarı, yapılan denetlemelerle de tescillenmiş oldu. Özellikle, Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü’nde de bir Down Sendromlu çocuğumuzun daha ilk adımlarını attığını görmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Sadece farkındalık yetmez, birlikte, eşit, sürdürülebilir ve erişilebilir bir yaşam için buradayız.”

Hayata artı 1 adım daha

Hobi ve meslek edindirme kursları devam ediyor